Wpis z mikrobloga

Mirki, w związku z prawdopodobną usterką sterownika w mojej Anetce A6 i ceny za wymianę rozważam zakup czegoś nowego.
Jaka jest teraz drukarka 3D na topie z niższej, hobbystycznej półki? Dalej Ender?
#druk3d
  • 12
  • Odpowiedz
@raFFcio: Miałem obie i uwierz mi, różnica jest diametralna. Bardziej sztywny stół, wbudowany czujnik autopoziomowania, dwa silniki osi z, direct-drive, metalowy hotend, długo by wymieniać. Pokrótce - po 3 latach użytkowania, tuningowania i ulepszania endera 3 z pudełka wyciągnąłem drukarkę, która daje lepsze wydruki.
  • Odpowiedz
@raFFcio: jakbyś miał brać sovola, to nie sv06 (bo to faktycznie ender3) a SV05 - który jest dużo ulepszonym enderem 5 - znacznie lepsza konstrukcja, w założeniach samych choćby (nie trzęsie ci wydrukiem jeżdząc stołem razem z wydrukiem, wydruk jest stabilny, a jeździ tylko głowica - to zupełnie zmienia jakość i wibracje generujące artefakty)
  • Odpowiedz
SV05 - który jest dużo ulepszonym enderem 5


@hrumque: podparcie stołu tylko z jednej strony to jest sroga porażka, byłoby trzeba dorobić tam Dual Z, bo stół się bez tego trzęsie jak galaretka. Całe gantry (belka) górna wozi silnik krokowy, przez co jest bardzo ciężka, przenosi to wibracje na dyszę i stół właśnie, który jest niepodparty z jednej strony.
Prusy jeżdżą stołem i dają zajebiste wyniki, są niezawodne. Tak samo Bambus
  • Odpowiedz
@rojber_w_laczkach @raFFcio

SV05 - który jest dużo ulepszonym enderem 5

×@hrumque: podparcie stołu tylko z jednej strony to jest sroga porażka, byłoby trzeba dorobić tam Dual Z, bo stół się bez tego trzęsie jak galaretka.


to wspólny problem z enderem5, ale po pierwsze łatwy do skorygowania (bez specjalnych części, wystarczy choćby dodać 2 prowadnice z przodu i wydrukowane uchwyty do nich, i jest znacznie lepiej, a ew dual Z z tego samego
  • Odpowiedz
prserobic paski na układ corexy


@hrumque: można... tylko spójrzmy prawdzie w oczy: wtedy trzeba zrezygnować z direct drive (w enderze go nie ma, w sovolu już jest). Ogólnie to Direct i core XY niezbyt idą ze sobą w parze ze względu na specyficznie przenoszone wibracje. Nie bez powodu ta kinematyka jest stosowana do szybkiego druku, nierzadko w sprzętach z bowdenem i leciutką karetką. No i drugi problem - taka przeróbka swoje
  • Odpowiedz
prserobic paski na układ corexy

@hrumque: można... tylko spójrzmy prawdzie w oczy: wtedy trzeba zrezygnować z direct drive (w enderze go nie ma, w sovolu już jest).


@rojber_w_laczkach: A czemuż to? Przechodząc na prowadnice ala-hivin i corexy itp mechanikę xy, można nadal mieć directa, a nawet trzeba ;) (jakoś w bambulab, w voronach wszytkich - to działa, i to nawet z astronomicznymi przyspieszeniami i prędkościami). Oczywiście wtedy wypadałoby zmienić extruder
  • Odpowiedz