Wpis z mikrobloga

Mireczki, jeśli chodzi o Revoluta, to możecie mi powiedzieć czy da się to jakoś skonfigurować, żeby mieć podpiętą polską kartę bankową i mieć 0zł na koncie revolutowym (i 0 każdej innej waluty też, np. $), a podczas zakupu w sklepie zagranicznym, żeby samo przeliczało należną kwotę z $ na PLN i dokładnie tę kwotę ściągało z polskiego konta bankowego?
Czyli żeby saldo Revolutowe było puste zarówno przed jak i po transakcji.

W taki sposób to działa na Paypal i jest to bardzo wygodne, bo nie trzeba "doładowywać" konta ani w złotówki, ani w $. Minus jest taki, że Paypal ma mocno zawyżone kursy walutowe w porównaniu do R, więc przy droższych zakupach trochę się traci.

Ostatnio zainstalowałem Revoluta i nie wiem jak zrobić coś podobnego tam, musiałem więc odpalać kalkulator i przeliczać za ile ZŁ mam zrobić doładowanie konta w R, żeby starczyło mi potem na przewalutowanie i opłacenie zakupu w obcej walucie... Robić tak za każdym razem to jednak trochę męczące.

#paypal #revolut #paypal #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #pomocy
  • 4
  • Odpowiedz
@zelgawis2: tak, oprocz tego ze w weekend jest prowizja 2% i darmowy limit to tylko 500 gbp na miesiac (o ile nie obnizyli, lepiej sprawdzic aktualne dane zanim sie zacznie korzystac)
  • Odpowiedz