Wpis z mikrobloga

Hej. Mam problem z trądzikiem na plecach. Dermatolożka skierowała mnie na badania i chce przepisać izotek. Czytam jak wiele ma skótków ubocznych i mnie to przeraża ponieważ skóra na mojej twarzy jest ideolo. Warto dla placów czy zmienic dermatologa i probowac lagodniej?
#izotek
  • 9
@Chumbala: Miałem trądzik na plecach i nic innego niż izotek nie pomogło. Skutki uboczne faktycznie były nieprzyjemne. Ciężko powiedzieć, czy mogę polecić, ale trądzik wyleczyło skutecznie i trwale.
@Chumbala: Obserwacje z mojego życia:
- jak częściej waliłem konia (np. codziennie) to się pojawiał, przy przerwach pojawiał się sporadycznie
- po ok. 35 roku życia ogólnie pojawia się sporadycznie
Nie wiem czym jest izotek ale znając życie to leczenie objawowe (czyli jak się świeci kontrolka check engine, to partacz "mechanik" wyciąga żarówkę od kontrolki), przyczyna może być gdzieś w hormonach, ale pytanie który lekarz partacz to ogarnie...
@Turbojurek Dowody anegdotyczne nie są warte zaufania, tymbardziej te o powiązaniu trądziku z trzepaniem kapucyna.

@Chumbala próbuj izotek, w najgorszym przypadku pomęczysz się ze skutkami ubocznymi, a w najlepszym zaleczysz trądzik. imo gra warta świeczki, przecież w każdym momencie możesz przerwać kurację.
@Chumbala: Robiłem izotek właśnie na uporczywy trądzik na plecach (delikatne tabletki, maści czy inne rzeczy nie pomagały) i zadziałało jak złoto, a efektów ubocznych po zakończeniu kuracji u mnie brak