Wpis z mikrobloga

@Hissis: Policja jest potrzebna, ale wykształcona. Dali 5k na rękę, zmniejszyli wymagania co do fizyczności i znajomości prawa i większość to patola co lubi przemoc i upodlenie ludzi. Drugą sprawą jest , to że politycy stawiają na wydajność policji i traktują jako formę zarobkową
  • Odpowiedz
@Przemek755: ta, bo wykształcenie w tej robocie przy prymitywach z marginesu społecznego to podstawa, masz rację, do tego ja osobiście jestem za znaczącym zwiększeniem liczebności kobiet w strukturach Policji, kobiety są zazwyczaj dużo bardziej wykształcone, mądrzejsze, to by mógł być taki ostateczny cios w przestępczość myślę mordko, wcale nie uważam inaczej
z fartem
  • Odpowiedz
@Hissis: widzisz, wolisz niewykształconych patusów wmawiających ci winę? ty masz znać swoje prawa, nie znajomość nie zwalnia cię z ich przestrzegania, a im przedstawicielom tego prawa no po co ? :D
  • Odpowiedz
@Przemek755: mordo, Ty odklejony jesteś calkowicie mi się wydaje i nie do końca rozumiesz o czym rozmawiać chcesz ze mną teraz. Jak Ci ktoś może wmówić winę? Ty aby na pewno jesteś normalnym człowiekiem z rozumem poprawnie wykształconym?
Ja swoje prawa myślę, że znam na wystarczajacym poziomie i też takie praktyczne doświadczenia w róznych sytuacjach udało mi się w swoim życiorysie zgromadzić z uwagi na to, że ja zawsze kieruję sie
  • Odpowiedz
@QHiN ciężko żeby 14 latka z udarem powiedziała gdzie jest i co jej dolega. Każde zgłoszenie o zagrożeniu życia jest w policji traktowane priorytetowo.
  • Odpowiedz
typie przecież sam możesz sobie wejść na swoje konto google albo Apple i namierzać telefon po gps.


@bylem_zielonko: Po pierwsze, GPS niczego nie namierza bo to działa inaczej niż myślisz.
Po drugie, służby oczywiście mogą próbować namierzyć urządzenie ale to wszystko trwa, zanim prokurator wyda zgodę na inwigilację to mijają często dni a nie godziny.
Po trzecie, nie ma wątpliwości że policjanci dali dupy zwlekając z poszukiwaniami.
Po czwarte, istnieją specjalne
  • Odpowiedz
Po pierwsze, GPS niczego nie namierza bo to działa inaczej niż myślisz.


@putinn: co? XD

Po drugie, służby oczywiście mogą próbować namierzyć urządzenie ale to wszystko trwa, zanim prokurator wyda zgodę na inwigilację to mijają często dni a nie godziny.


@putinn: no ale to było nieletnie dziecko - pod opieką swoich prawnych opiekunów. Wg ojca było zagrożenie życia, więc na pewno mieli możliwość i mieli podstawy żeby odrazu namierzyc telefon.
  • Odpowiedz
@Hissis: widze że bokiem omijają cię wiadomości o nieprawnie zatrzymanych, o wygranych sprawach po 15 latach odsiadki, żyjesz w swojej bańce mydlanej :) i tak, dalej jest to praktykowane! Może nie u ciebie w twoim otoczeniu banki :D ale wystarczy spojrzeć troche poza swój horyzont, żeby móc stwierdzić, że sytem nie działa poprawnie
  • Odpowiedz
co? XD


@bylem_zielonko: GPS to system nawigacji satelitarnej, powiedz mi w jaki niby sposób policja by miała namierzyć telefon tej nastolatki korzystając z GPS? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To nie działa tak jak myślisz, że jakiś pan policjant wpisze numer telefonu w komputerze i magicznie namierzy komuś ODBIORNIK GPS w kieszeni.

Oczywiście jest możliwe wykorzystanie technologii GPS, ale nie w sposób taki jak myślisz. Bez łamania zabezpieczeń
  • Odpowiedz
@putinn: tylko że policja może pewnie wystąpić z wnioskiem do np. google żeby podali lokalizację telefonu z Androidem. Przecież telefon określa swoją lokalizację poprzez modul GPS i przekazuje tę informację (tak jak zwykły lokalizator GPS) i może to zrobić bez wiedzy użytkownika
  • Odpowiedz
@putinn: a czemu niby mieliby odmawiać współpracy ze służbami? Poza tym nie zdziwię się jeżeli po prostu operator sieci może pozyskiwać lokalizację GPS z telefonu i nie trzeba się nawet zgłaszać do google
  • Odpowiedz