Wpis z mikrobloga

Na zdjęciu komendant obozu koncentracyjnego dla dzieci w Łodzi Strumbannführer SS Karl Ehrlich podczas przeglądu nowo przybyłych Polaków. został utworzony przez Niemców 1 grudnia 1942 roku. Zamykano w nich młodych Polaków, których zmuszano do niewolniczej pracy. Po ukończeniu 16 roku życia przewożono je do obozów koncentracyjnych Gross-Rosen, Ravensbrück lub Auschwitz gdzie wielu z nich zostało zagazowanych. Niemieccy barbarzyńcy chcieli 80 lat temu wymazać nasz naród z mapy świata. Nigdy nie wolno zapomnieć, z jakim teutońsko-protestanckim ludem graniczymy na zachodzie i jakie miał, ma i mieć będzie wobec nas zamiary.
#4konserwy #polska #iiwojnaswiatowa
Pobierz Ryneczek - Na zdjęciu komendant obozu koncentracyjnego dla dzieci w Łodzi Strumbannfü...
źródło: nmc
  • 3
@Ryneczek:
Nie wolno nam o tym zapomnieć, to prawda. Jednak wiele się zmieniło w umysłach Niemców, a wiem, bo tam byłem i trochę z nimi rozmawiałem. Mega żałują, że doszło do takiej tragedii i czują wielki wstyd.
Mega żałują, że

@_gabriel: *nie udało im się, po raz kolejny, zmieść nas z powierzchni ziemi i utworzyć lebensraum
Ja swoje wiem, swoje czytałem i czytam, no i swoje kontakty z Niemcami też pozwoliły mi (poprzez pracę za gówniarza) wyrobić sobie o nich zdanie, o tym całym narodzie. Wiem jedno, Polska to dla nich od tysiąca lat cierń w oku. Henryk oburzał się na Mieszka I, że taki bezczelny, że sobie