Wpis z mikrobloga

Witajcie
Potrzebuje porady w sprawie doboru karty graficznej.
Obecnie posiadam GTX 550ti
Reszta podzespołów to
Płyta główna ASRock p67 pro3
I5 2500 (bez K)
8gm ram

Fajnie jakby nowsza karta pozwala odpalać nowsze gry ( city Skyline 2, przy obecnej w ogóle się nie uruchamia ), czy pozwalała pograć w GTA V na średnich ustawieniach oraz uzyskać więcej jak 20klatek w cs2.

#pcmasterrace #nvidia #pc #kartygraficzne #komputery
  • 22
Potrzebuje porady w sprawie doboru karty graficznej.

Obecnie posiadam GTX 550ti

Reszta podzespołów to

Płyta główna ASRock p67 pro3

I5 2500 (bez K)

8gm ram


@JimiEx:

NVIDIA GeForce GTX 1660 Super
AMD Radeon RX 5600 XT
NVIDIA GeForce RTX 3060

Jaki masz zasilacz?
@ptasiek2 no tego właśnie chciałbym uniknąć , bo realnie używam go raz na tydzień na kilka godzin aby. I nie będę ogrywać na nim najnowszych gier AAA
@JimiEx: ja w podobnym kompie (4670k) miałem Radeona RX 580, bardzo zgrabnie działało, Forza Horizon 5 na średnio wysokich, Cities 2 na najniższych na pustej mapie xD ale odpalało

Cały komp niestety do zmiany cumplu, też przez to niedawno przechodziłem (,)
Teraz tylko czekam czy ktoś te moje używki kupi xd
@lewymaro ogrywam GTA V , ETS 2 , FS 22 i to okazjonalnie aby więc średnio opłaca mi się kupować nowego kompa , chce tylko zwiększyć troszeczkę ilość FPS i podnieść jakość
@JimiEx: no trochę wstawianie turbo do Lanosa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bo jednak do Cities 2 procesor też by się lepszy przydał
Popatrz tutaj, są różne przedziały cenowe:
https://www.purepc.pl/jaki-komputer-do-gier-kupic-polecane-zestawy-komputerowe-na-listopad-2023-gotowe-konfiguracje-w-roznych-cenach

Ryzen 5600 cena/szybkość wygląda spoko, na AM4 to 5800X3D jest świetny chociaż drogawy
Chyba że masz forsy jak lodu, to płyta AM5, Ryzen 7800X3D i jesteś ustawiony już totalnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)