Wpis z mikrobloga

Zarezerwowałem sobie nocleg przez booking z możliwością bezpłatnej anulacji. Skorzystałem z tej opcji po kilku dniach i dostałem zwrot w niepełnej kwocie. Rozumiem, że karta kredytowa jest w PLN a płatność w EURO ale czy nie powinna wrócić do mnie ta sama kwota? W przeszłości wykonywałem już takie anulacje i zawsze z powrotem otrzymywałem pełną kwotę.

#booking #podroze
  • 3
Skorzystałem z tej opcji po kilku dniach i dostałem zwrot w niepełnej kwocie.


@gris: bezpłatne anulowanie zawsze ma datę. Czasem jest to 1-2 dni przed datą noclegu, ale czasem na bezpłatne anulowanie jest tylko kilka dni, a potem przepada np. koszt jednego noclegu, czy opłat serwisowych. Zawsze trzeba dokładnie czytać warunki rezerwacji.
via Wykop
  • 0
@sphinxxx: Anulowałem przed końcem bezpłatnej anulacji. Ja wiem, że można dostać zwrot w niepełnej kwocie ale to nie o to tu chodzi. Zarezerwowałem za powiedzmy 1000 zł z możliwością bezpłatnej anulacji do 28 listopada. 26 listopada anulowałem. Kasa wpłynęła o ok 10% mniej niż zapłaciłem. W bookingu widnieje kwota pełna za zwrot. Czyli jakby bank mi coś liczył za przewalutowanie z którym nigdym się nie spotkałem w tego typu sytuacji.
via Wykop
  • 0
Przy rezerwacji noclegów korzystam z różnych kart: Revolut, Paribas, Santander zarówno karty kredytowe i debetowe. Pierwszy raz skorzystałem z MBanku i jakieś prowizje naliczają. No nic będą tam musiał zadzwonić.