Wpis z mikrobloga

Mireczki czy ktoś z was kto ma najnowsze Ryzeny miałby czas i chęci odpalić tego benchmarka? https://github.com/Ludecan/ml_benchmark/blob/main/results_table.py
Chce sobie złożyć nowego PCta który jest w większości do roboty ale nie ma nigdzie w necie benchmarków pod moje zastosowania między Intel a AMD. Kiedyś AMD odstawało, ale widziałem jeden bench który sugeruje że jednak się to zmieniło

#amd #komputery #pcmasterrace #intel #python #overclocking
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KoszernyPremier: jak przygotujesz jakiegos dockera do tego to odpale na 7950x.

The currently activated Python version 3.11.6 is not supported by the project (3.10.11).
  • Odpowiedz
  • 0
@KoszernyPremier noo, bankowo się zmieniło.
Inna sprawa, że Intel jest obecnie na 14-generacji,wiec starsze na pewno będą wolniejsze, ale ta najnowsza może nie odstawać, a może też być potencjalnie szybsza, więc pozostanie tylko kwestia ile energii czerpie przy tej szybkości, a tu amd am5 bankowo rządzi.

Taktycznie obserwuję wątek.

#majk3lskladapcty
  • Odpowiedz
ć na największym data


@KoszernyPremier: podejrzanie. Wygląda jakby nie wszystkie wątki były utylizowane - wtedy intel ma przewagę w tej konfiguracji. Trzebaby go zestawić z 7700X tudzież /i 7800x3d, żeby zobaczyć czy mam rację.
  • Odpowiedz
@majk3l: Tak jest. Cały scikit-learn lepiej się skaluje im szybszy jest 1 core dlatego random forest tak odstaje. Mnie najbardziej lightgbm i catboost zaskoczył, myślałem że AMD go najbardziej wyciśnie
  • Odpowiedz
@KoszernyPremier: ah, jak 1 wątek to tak. Tak czy siak intel, więc 14900K czy 14700K powinny tu brylować jeżeli temperatury i pobór mocy nie mają znaczenia, bo one jeszcze wyżej podnoszą zegary.
  • Odpowiedz