Wpis z mikrobloga

Mam problem z piecem gazowym Duval Isotwin. Gnojek co parę godzin łapie zwiechę i przestaje grzać czy to co czy cwu. Ôd dwoch tygodni przyjeżdża instalator i próbuje coś zrobić. 1 raz wyświetlił się także błąd f. 57 czyli skorodowana elektroda, ale okazuje się że jest dobra. Instalator nie ma już pomysłu i kontaktuje się z producentem. Przeważnie wyświetla się klepsydra(zdjęcie w załączniku). Miał ktoś taki problem? Co może być problemem? Najgorsze jest to, że piec się wyłączy i jak mnie nie ma w domu, to nie ma kto go zrestartować, przez co temperatura sięga około 17 stopni, i zanim się nagrzeje to trochę jednak tego gazu musi zużyć, co się pewnie przełoży na wysokość rachunku za gaz. Juz nie mam siły do tego pieca, co 2h muszę schodzić i go restartować ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#instalacjesanitarne #hydraulika #centralneogrzewanie
Farorz - Mam problem z piecem gazowym Duval Isotwin. Gnojek co parę godzin łapie zwie...

źródło: temp_file6606639500074390200

Pobierz
  • 13
@Farorz: Kondensatory elektrolityczne na płycie głównej do sprawdzenia, wsad pamięci procesora do sprawdzenia i zaprogramowania. Zrób aktualizację softu jak masz taką opcję. Jak jest na gwarancji to można popracować nad elektroniką, jak się spali płyta główna to problem się rozwiąże przez wymianę na nową. Rozumiem, że czujniki wszystkiew sprawdzone i działają ?
via Android
  • 0
@FilipWWL instalator sprawdzał wszystko i niby działa. Płyta główna była wymieniana 2 miesiące temu przez to, że piorun ją spalił. Gwarancji już niestety nie ma.
via Android
  • 0
@FilipWWL w sumie największy problem pojawił się dopiero po przepięciu prądu i wymianie płyty. Pytanie czy spięcie nie miało wpływu na jakieś inne elementy pieca
via Android
  • 0
@janznetu dobra ale tak na logikę. Dom się wychodzi do 16 stopni. Piec wchodzi na obroty żeby to nagrzać do 19. Chyba optymalniej jest, jak piec się włączy przy 18.8 stopnia i dogrzać do 19, niż jak ma grzać od dopiero 16.
@Farorz: jeszcze zdrowiej spać w chłodniejszym, my w nocy nie grzejemy i zazwyczaj jak wychodzimy na dłużej piec wyłączamy, mamy taki ścienny wyłącznik podświetlany
via Android
  • 0
@KollA oczywiście że jest lepiej spać w zimnym. W nocy mam ustawione 1.5 stopnia mniej niż w dzień. Z tego co słyszałem to jest maks różnicy z tego względu, że właśnie poniżej tego piec musi dłużej grzać, przez co są większe rachunki. Ja się nie znam, powtarzam to co mi paru instalatorów powiedziało.
@Farorz: jak napisałem wyłączać, teoretycznie jak masz kondensacyjny to na niższej temperaturze grzania ma ciut więszą sprawność, ale zyski z obniżenia chwilowego tempetatury i tak będą większe
@Farorz: powtarzają głupoty. Tak na logikę (i z fizyki wynika to samo), to im większa różnica między tym co wewnątrz i na zewnątrz domu, tym większe straty. Nigdy utrzymywanie stałej temperatury przez 24/7 nie będzie tańsze niż obniżenie temperatury na noc.
błąd f. 57 czyli skorodowana elektroda


@Farorz: Jaki to model kotła? Masz termostat pokojowy na ebus? Może on jest uszkodzony to można na próbę zwykły założyć