Wpis z mikrobloga

Spaliła mi się stara instalacja elektryczna w mieszkaniu i jest do wymiany na już (1-fazowa). Podobno w niedalekiej przyszłości wspólnota planuje remont instalacji elektrycznej w kamienicy i będzie wtedy możliwość bezproblemowego podłączenia się pod instalację 3-fazową. Czy elektryk w tym momencie, skoro i tak czeka mnie generalny remont, może zaprojektować instalację elektryczną w ten sposób, że po remoncie w bloku będzie można bezboleśnie (bez kucia ścian) podłączyć się pod tą 3 fazę (i zamienić wtedy płytę gazową na indukcję)?
#elektryka
  • 8
  • Odpowiedz
Czy elektryk w tym momencie, skoro i tak czeka mnie generalny remont, może zaprojektować instalację elektryczną w ten sposób, że po remoncie w bloku będzie można bezboleśnie (bez kucia ścian) podłączyć się pod tą 3 fazę


@ewelinulla: Oczywiście. Na razie wszystko podłączy pod jedną fazę. Potem zostanie tylko wprowadzenie nowego kabla do rozdzielnicy. Ale to już raczej robota wspólnoty.
  • Odpowiedz
@ewelinulla: A gdzie problem? I jakie projektowanie :DDDD

Jak u mnie na korytarzu wspolnota zmieniala instalacje (liczniki z mieszkan zostaly wycigniete na parter do jednej zbiorczej skrzynki) to od razu ciagneli kable na 3 fazy. Czy miales czy nie miales w domu dbiornikow trojfazowych.

Wiec teraz w rozdzielce mam kabel z 2 wolnymi zylami. Jak se wymarze indukcje (czy cokolwiek) to zmiana umowy z tauronem i po temoacie. Tak zwany "pan
  • Odpowiedz
dzień dobry proszę dokumentacje projektową i wykonawczą dostosowania instalacji do wyższej mocy przyłączeniowej.

XD


@wypokowy_expert: Do widzenia. Niejedna instalacje domowa juz robilem. I zawsze slysze to samo.

"Nas nie interesuje co pan ma w domu/mieszkaniu. My podlaczamy do licznika. Co za licznikiem nas nie obchodzi".

Czyli tauron przyjedzie - wymieni licznik na 3f i podepnie te 2 wolne zyly. I wymieni zabezpieczenie przedlicznikowe na te ktore jest na umowie. TYLE.

Jedyny
  • Odpowiedz
  • 0
@1788: nOd Od piekarnika i pralki, może z powodu wieku bo ma 70 lat i nigdy nie była wymieniana xd, a osoby które tu mieszkały jeszcze sobie porobiły jakieś kreatywne przeróbki tej instalacji, żeby ominąć już wcześniej spalone gniazdka, przedłużacze przylutowane były na stałe na przykład, także w sumie dobrze że nikt nie zginął xdd
  • Odpowiedz