Wpis z mikrobloga

Kaczyński jest jeszcze bardziej odklejony niż myślałem. Wczoraj gdy podszedł do Hołowni to próbował zabrać głos jako... premier (albo tak próbował wmówić marszałkowi sejmu) i bardzo się zdziwił że nim nie jest, a Marszałek zamknał listę mówców na wyznaczonych wcześniej ministrach xDDDDD
Niech ktoś preseskowi wyjaśni, że skończyło się wchodzenie bez żadnego trybu.

#neuropa #bekazpisu #bekazprawactwa #sejm #polska #4konserwy #ruchosmiugwiazd #polityka
  • 12
  • Odpowiedz
@ortalionowy: @buonaparte Jeśli dymisja rady Ministów została przyjęta, to jest byłym wicepremierem, pełniącym obowiązki do czasu powołania nowej Rady Ministrów. Dymisja została przyjęta z dniem 13 listopada, a nie jakimś nieustalonym dniem w przyszłości.
  • Odpowiedz
@pink_avenger bardzo będę wdzięczny za podanie podstaw tych twierdzeń. Rozumiem że w takim razie Twoim zdaniem marszałek złamał wczoraj regulamin sejmu dopuszczając do głosu "byłych" ministrów?
  • Odpowiedz
Rozumiem że w takim razie Twoim zdaniem marszałek złamał wczoraj regulamin sejmu dopuszczając do głosu "byłych" ministrów?


@buonaparte: Nie rozumiesz tylko imputujesz. Złamać regulamin to mogły te szuje.
Pan Marszałek mógł być wielkoduszny lub roztropny i nie chciał zaogniać sytuacji z zadymiarzami, którzy przyszli robić zadymę.
  • Odpowiedz
@buonaparte: Marszałek nie odmówił JK ze względu na jego status tylko na fakt, że uznaje zgłaszanie nieograniczonej liczby wniosków o zabranie głosu jako nadużywania prawa i w celu porządkowym oraz zapobiegania obstrukcji posiedzenia dopuścił do głosu zamkniętą liczbę ministrów wg kolejności zgłoszonych wniosków. A do Ziobry mówił o czasie na wypowiedź
  • Odpowiedz
dlatego gdy udzielał głosu Ziobrze to powoływał się na odpowiedni artykuł regulaminu sejmu.


@buonaparte: Według mnie, pomylił się co do obecnego statusu Ziobry, a nie punktu regulaminu. Najbliższe dni pokażą czy tak jest.
Według mnie, gdyby Ziobro był faktycznie ministrem sprawującym urząd, to powinien siedzieć w ławach rządowych. Nie jestem prawnikiem i jest to moja amatorska interpretacja. Ciekaw jestem, jak to zostanie rozstrzygnięte.
Z fartem. Bez odbioru.
  • Odpowiedz