Wpis z mikrobloga

#mbank
Polecam zadłużonym w mbank hipo na stopie 3m sprawdzić czy oprocentowanie się im zmniejszyło. Wibor spadł z 6,9 na 6,67 zgodnie z odczytem 30.08, więc od 03.09 powinni to zmniejszyć. Ja dziś złożyłem reklamację w październiku miałem wakacje ale listopadową ratę zapłaciłem ze złym oprocentowaniem. Widać jasno wakacje kred. są tam klikane z palca na 0%, więc zapomniało im się sprawdzić i wrzucili to co było poprzednio.

Poprzednio reklamację składałem 9 razy aby uzyskać kredyt na warunkach na których złożyłem wniosek. Doradca nie umiał złożyć wniosku, a warunki się zmieniły. Nie mój problem.
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@anty_gov Droga Pani Magdaleno,
W związku z Pani odpowiedzą zdecydowałem się upublicznić treść naszej korespondencji (bez nazwisk). Zgodnie z treścią umowy, którą Pani przywołuje:
Bank ANALIZUJE stawkę bazową 4 razy w roku. W przedostatnim dniu roboczym tj. 30.08 - interesuje nas sierpień. Bank AKTUALIZUJE stawkę bazową trzeciego dnia roboczego - interesuje nas wrzesień. Stawka obowiązuje przez 3 kolejne miesiące. W moim przypadku październik-listopad-grudzień gdyż ratę opłacam 1szego każdego miesiąca. W październiku istotnie
  • Odpowiedz
@anty_gov: jestem ciekaw co ci odpiszą, zmiana oprocentowania następuje od najbliższej raty następującej po zmianie stawki bazowej. stawka bazowa zmieniona 5.09. Od tego czasu nie miałeś żadnej płatności raty. Pierwsza płatność Masz 1.11 i wtedy następuje aktualizacja oprocentowania. wydaje mi się to zgodne z umową.
  • Odpowiedz
@anty_gov: od czy po w tym przypadku ma to samo znaczenie. Od najbliższej raty czyli zaluzmy że od 1.11. W tym dniu płacisz i tak odsetki za cały poprzedni okres czyli z wyższym oprocentowaniem. I od tego 1.11 zmienia ci się oprocentowanie na nowe i nowe odsetki naliczają się już po niższym oprocentowaniu.
  • Odpowiedz
  • 0
@Arkadio88 dziś zostało zmienione % na obecne odpowiedzi od reklamacji jeszcze nie dostałem. Tym samym potwierdzanie moja teoria - ktoś z ‚palca’ zmienia % na zero przy wakacjach następnie wraca do poprzedniego po wakacjach. Co jest błędem bo % się zmieniło w między czasie.
  • Odpowiedz