Wpis z mikrobloga

Jest jakiś sposób na anonimowość w sieci? Firmy od VPN mowią, że VPN. Ludzie mówią, że na pewno nie VPN.
Pytam o mozliwość anonimowych wypowiedzi np na YT, X, czy reddicie, bo w dzisiajszych czasach wystarczy napisac, że grupa X liże rowa grupie Y, żeby dostać rok prac społecznych ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#kiciochpyta #vpn #prywatnosc #komputery
  • 6
  • Odpowiedz
@apee: wszystkie VPNy zapisują logi, ale zawsze lepiej pisac wpisy przez niego, niż bez niego. A potem nie wiem, jakieś Tory i inne dziwa?

Może pisac z nieswojego wifi, z komputera specjalnie do tego przeznaczonego?
  • Odpowiedz
@apee: Najbardziej anonimowa to jest cebulka. Tylko trzeba używać z głową, bo już zdarzały się wpadki i to przez najtęższe mózgi. Nie wiem też, czy powyższe serwisy pozwalają na logowanie przez tor.
  • Odpowiedz
@apee Jakby ktoś cię pozwał to piszesz w odpowiedzi na pozew, że nie ma w Polsce obowiązku posiadania hasła na WiFi oraz prowadzenia ewidencji użytkowników twojego łącza. Wpis mógł zrobić każdy i włamać ci się na kompa.
Nie ma dokładnego sprawcy = nie ma winnego. Przetestowane już wiele lat temu na pozwach o torrenty. Koleżanka mamy jest prokuratorem i nawet dała mi wtedy zanonimizowaną kopię takiego wyroku. Gdzieś ją wciąż mam.
  • Odpowiedz
@apee: Anonimowość to przede wszystkim nawyki. Jedyne co zapewnia VPN to to że nie ma bezpośredniego dojścia po IP, ale jeżeli piszesz z tych samych kont te same rzeczy to nie ma to większego znaczenia.

Dużo da stworzenie alter ego którego nie da się złączyć z tym głównym. Inny e-mail, inna nazwa, inne nawyki, no i maskowanie IP po VPN czy sieci Tor na pewno też pomaga. Nie ma magicznej sztuczki
  • Odpowiedz