Wpis z mikrobloga

Pytanie do obeznanych w temacie kart graficznych. Mam desktopa Dell z wbudowaną kartą Intel 770. Do karty mam wpięte aktualnie 3 monitory 2K przez DIsplayPort, łańcuchowo protokołem MST. Niestety ostatni monitor w łańcuchu nie wyświetla rozdzielczości 2K ze względu na ograniczenia technologii która dla tej karty pozwala wyświetlić 2K tylko na dwóch sztukach. Komputer ma też wyjście HDMI, ale ono podaje max 1920x1080 więc też odpada. I teraz pytanie - czy jak dołożę jakąś prostą kartę graficzną to mogę wyświetlić 2 ekrany przez wbudowaną kartę a ten trzeci z dodatkowej karty, czy też w danym momencie może działać tylko jedna karta?

#komputery #informatyka #kartygraficzne #dell #windows11
Pobierz debenek - Pytanie do obeznanych w temacie kart graficznych. Mam desktopa Dell z wbudo...
źródło: dea539c8-2dec-45d7-b331-e896c90d1f0b
  • 9
@debenek Jeżeli masz DisplayPort i HDMI z UHD 770 to mowa albo o Vostro 3X10 albo Optiplexie 3000. W obydwóch przypadkach mówimy o HDMI 1.4, czyli bez problemu QHD@60Hz powinno być ogarnięte przez HDMI. Podłączam się zatem do pytania @wypokowy_expert - co to za komp?
@Vasek: też byłem przekonany, że nie będzie z tym problemu, doczytałem jednak już po zakupie :) Dell Vostro 3710 i7

Elastyczność na miarę przyszłości
Potrzebujesz elastyczności? Podłącz monitory i urządzenia zewnętrzne za pomocą złącza HDMI 1.4b i DisplayPort. HDMI 1.4b obsługuje monitory FHD, natomiast złącze Display Port może obsługiwać rozdzielczość do 4K lub 3 monitory FHD.