Wpis z mikrobloga

Jak bardzo rozszerzają się łyżwy po używaniu w stosunku do puchnięcia stopy podczas jazdy? Bo na jednej mam trochę luzu, a na innej trochę ciśnie nogę z boku (bauer)
#lyzwy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Piks0n: zależy z czego i jak są zrobione. Czy mają sztywną, plastikową/węglową skorupę czy to raczej teksylka, trochę utwardzona. Podaj dokładny model.
Przez ostatnie lata przeszedłem drogę od:
- Bauer Nexus Ti - marketowy, najtańszy model nie istniejącej już linii. Zbudowany z utwardzanego, sztucznego materiału tekstylnego, który złamał się już w pierwszym roku użytkowania. Te potrafiły się dopasowywać.
- Bauer Vapor Ti - marketowy wypust. Skorupa plastikowa, mało podatna na odkształcenia. Później na bazie tego modelu pokazywały się wersje oznaczone NSX itp. Ich charakterystyczną cechą, nawet całej linii, jest plastikowa klamra na nosie, mocująca za pomocą dwóch nitów język do buta.
- Bauer Supreme S29 - w swoim czasie trzeci od góry model. Termoformowalny i tylko na ciepło podatny na dopasowanie. Na zimno niewielka zmiana. Raczej to stopa musiała się przyzwyczaić.
- Bauer Supreme Mach - włókna węglowe itd. Termoformowalna. Sama z siebie nie bardzo się dopasowuje ale i tak najwygodniejsza jaką miałem na nodze kiedykolwiek. Nawet nie muszę używać grubych skarpet. Wystarczą bauerowskie, które są
  • Odpowiedz
  • 0
@kekacz: Mam X-LP i vapor x3.5
X-LP rozmiar 6 i przód buta ledwo muskam palcem, jest trochę szerszy na środstopiu, ale w porównaniu do vapora ciaśniejszy przy kostce, natomiast Vapor rozmiar 5.5, który niby miał mieć węższy fit, na środstopiu mnie ciśnie, w palec lekko ciśnie, a za to przy kostce luźniejsze niż w X-LP, na czym mi najbardziej zależało żeby było ciasno, bo mam chudą stopę w tym miejscu.
Piks0n - @kekacz: Mam X-LP i vapor x3.5
X-LP rozmiar 6 i przód buta ledwo muskam palc...

źródło: lyzwy

Pobierz
  • Odpowiedz
@Piks0n: w przypadku tych łyżew nie możesz liczyć na jakieś rozbicie i dopasowanie. To sztywne skorupy, z cienką warstwą pianki z pamięcią kształtu. Przy czym tu chodzi o kształt nadany na etapie produkcji, nie po użytkowaniu.
Dodatkowo obie pary reprezentują różne stopnie dopasowania do kształtu stopy.

Vapory 3.5 pochodzą z czasów gdy Bauer proponował trzy podstawowe linie produktów:
- Vapor dla stóp z niskim podbiciem, kształt buta jak litera V czyli ciaśniej przy pięcie, szerzej przy palcach,
- Supreme - stopa ze średnim podbiciem, kształt buta jak dwa nawiasy: () czyli ciaśniej w pięcie i w palcach, obszerniej w
kekacz - @Piks0n: w przypadku tych łyżew nie możesz liczyć na jakieś rozbicie i dopas...

źródło: obraz_2023-11-12_111926957

Pobierz
  • Odpowiedz