Wpis z mikrobloga

Masz 1000 $. BTC kosztuje 36000.
Kupujesz 0,0277 BTC.
Wysyłasz na Sovryn, dajesz jako zastaw pożyczki, wyciągasz 666 $ gotówki.
Pożyczka będzie kosztowała 10% rocznie.
Kupujesz 0,0185 BTC, podwyższasz zastaw do 0,0462.
Właśnie kupiłeś BTC po kursie 21 645 $ / BTC.
Likwidacja pożyczki w okolicy kursu 25000 ale spokojnie zastaw można podwyższyć.
Nie wliczyłem tu prowizji, zapewne w okolicy 2%.

Warto luknąć na sovryn.com

#bitcoin #kryptowaluty #sovryn
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@gosciu82: dźwignia działa trochę inaczej niż pożyczka.
Gdy masz dźwignię zmienność rynku działa na Twoją niekorzyść. Tutaj zmienność jest neutralna.
Oczywiście w okolicy 30K należ zdecydować czy podwyższyć zastaw czy spłacić pożyczkę.
Ale jeśli uważasz że spóźniłeś się na taniego Bitcoina to cenę 30K zapewne potraktujesz jako okazję
  • Odpowiedz
pozycja lewarowana jest coraz mniej lewarowana z każdym zawróceniem kursu.


@ITcrowd: co to znaczy? powiedzmy, że btc stoi po 30k, wrzucam 1k na longa x10, kurs rośnie na 31k, potem spada na 29k to nagle mam mniejszy lewar? a jak znów kurs zawróci to znów mniejszy?
  • Odpowiedz
@ITcrowd: to, co opisałeś, to po prostu dźwignia 1.66x z dodatkowymi krokami. BTC nie są Twoje, dopóki ich nie spłacisz. W tym przypadku, zmienność też Cię boli, bo kiedy BTC spada na 25k, to tracisz część BTC, żeby pula odkupiła „dolary” (a raczej USDT?). Sidechain RSK też może paść. Dobrym już miał wpadkę: https://cryptonews.net/news/security/13814435/

Tyle ryzykować dla małej dźwigni?
  • Odpowiedz
@ITcrowd: duzo taniej i bezpieczniej mozna to zrobic na eth l2, np. arbitrum. Transakcja to kilka centow i ma się do wyboru co najmniej kilka duzych apek pozyczkowych.
  • Odpowiedz
  • 0
@emjot86: Sovryn jest dla mnie legitny bo wykorzystuje sidechain BTC RSK - małe opłaty, wiarygodność. Wolę używać natywnego bitka niż opakowany w eterze.
Jakie są twoje preferencje, które Dexy z pożyczkami polecisz?
  • Odpowiedz
@ITcrowd: aave i radiant :) aave to w ogole jest od poczatku istnienia defi, najbezpieczniejszy ale tez najmniej innowacyjny. No i oczywiscie makerDAO, do mintowania DAI.
  • Odpowiedz