Wpis z mikrobloga

#instagram

Rok 2023 jest wyjątkowo memiczny jeżeli chodzi o myślenie zarządu dużych portali społecznościowych xD.
Pamiętacie w ogóle założenia insta? By podzielić się natychmiastowo (instant) jakimś ciekawym momentem życia ze znajomymi.
Potem weszli influenserzy, którzy przenieśli insta ze sfery prywatnej do sfery czysto komercyjnej, ludzie zamiast obserwować siebie nawzajem zaczęli obserwować gwiazdy i inne internetowe guru.

Dziś w ogóle wrzucając coś na insta spadasz na feedzie gdzieś do niższych pozycji, bo najpierw trzeba wypromować reklamę i nowy głupi filmik jakiegoś influ którego POWINIENEŚ obserwować, a jeszcze nie obserwujesz.

Wgrywam na IG zdjęcia regularnie od 2015 i robię to już z czystego przyzwyczajenia, zasięgi w tym czasie stopniały mi o dobre 80%, kiedyś dostać za fotkę kilkaset lajków od ludzi z całego świata to nie był problem, teraz jak dostanę 15 to jestem zadowolony. Ludziom w ogóle przestają wyświetlać się moje zdjęcia na tagach, podejrzewam, że algorytm ocenia je na za mało wartościowe xD.

Także ch*j im w dupę i w ten durny projekt, który dawno wypaczył swoje pierwotne założenia.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@Soothsayer: a o tym już też zapomniałem, oczywiście tagi miast i miejsc to zalew spermy od ładnych mordek, które próbują jeszcze w 2023 wsiąść do tego influenserskiego wagonika xD. Chcesz pooglądać jak jest w danym miejscu? Zapomnij, pooglądaj lepiej 100 identycznych Karyn i 10 Oskarów na siłce bez napinki
  • Odpowiedz
  • 1
@bastianbastiante: Zdaję sobie z tego sprawę i widzę ten trend gdzieś tak od 2019, że jak kręcisz rolki to jest w ogóle bardziej widoczny niż wrzucając statyczne zdjęcia.

Teraz widzę, że kasa na wielkich twórców kontentu się skończyła, zarząd mówi sprawdzam, a król jest nagi, ba, król jest w zasadzie martwy i jego korona ledwo trzyma się na trupiej czaszce.

Pytanie tylko gdzie uciekać z fotografią?
  • Odpowiedz
@Iskaryota: Zupełnie nie rozumiem zdziwienia najprostszym, dwupunktowym biznesplanem na świecie.

1. Przyciągnij użytkowników bezpłatną/po kosztach usługą.
2. Zacznij monetyzować.

Tak robi to niemal każdy.
  • Odpowiedz
zasięgi w tym czasie stopniały mi o dobre 80%, kiedyś dostać za fotkę kilkaset lajków od ludzi z całego świata to nie był problem, teraz jak dostanę 15 to jestem zadowolony.


@Iskaryota: Czyli chodzi ci o brak atencji XD Przecież algorytmy dobrze działają, jeżeli chodzi o stories i posty dobrych znajomych. Moi najlepsi ziomale zawsze mi się wyświetlają jak coś wrzucą, jest też opcja close friends gdzie też to chyba
  • Odpowiedz
@hoodoovoodoo: jak dla mnie cykl jest trochę inny:

1. Robisz pałę użytkownikom
2. Użytkownicy wołają znajomych na darmowe robienie pały
3. Powtarzaj punkt 1 aż masz nadmiar użytkowników
4. Zmień target robienia pały z użytkowników
  • Odpowiedz
O ile jeszcze insta to insta, tak fb wykonuje swoje ostatnie podrygi w formie jaką znamy. Młodzież 16-18 totalnie odeszła od fb, ba, z instagrama też odchodzą a jak już to zostają tylko przy prywatnych profilach które dzielą ze swoimi znajomymi. Obserwując tendencję spadkową meta skłania się ku "tiktokowaniu" fb i insta aby zatrzymać przy tym młodsze pokolenie kosztem starszego. Tylko że młode pokolenie ma to gdzieś ;)
  • Odpowiedz