Wpis z mikrobloga

@gdziemojimbuspiatka: Miras ale ja nie mam pojecia jak Ty chcesz zeby zgrzewarka dzialala.

W Twoim przykladzie jak nacisniesz "przelacznik" to stanie sie dokladnie NIC :))

Na 87 masz NIC dopoki nie zasterujesz przekaznika :)
  • Odpowiedz
@gdziemojimbuspiatka: No tak to juz lepiej. Tylko jeszcze zapomniales narysowac gdze jest zrodlo zasilania. Sam przelacznik nie wysteruje przekaznika :P

No i te pol sekundy... bez ukladu to musisz miec niezle czucie w palcu zeby wiedziec ze masz puscic bo minelo polsekundy :)
  • Odpowiedz
po lewej jest akumulator.


@gdziemojimbuspiatka: Po lewej od przekaznika?
Zmartwie Cie - W takim ukladzie elektrody nie maja roznicy potencjalow :PP Niebieska i czerwona dostaja to samo. NIe bedzie zgrzewu :)

BTW nie urazaj sie ze sie "znecaam" ale wychodze z zalozenia ze lepiej kogos pomeczyc a on sam wpadnie na rozwiazanie niz podac na tacy.

A i jescze jedno - wez pod uwage ze napiecie sterowania przekaznika to zazwycaj nie
  • Odpowiedz
@gdziemojimbuspiatka: Tak to jest prawie to co chcesz. Zasada dzialania dokladnie taka jak ma byc.

Tylko ze to co napislem powyzej. Raczej nie ma opcji zeby przekaznik byl sterowany tym samym napieciem co elektrody. NIe taka jest idea przekaznika.
Idea przekaznika jest to ze sterujesz niskim napieciem a on odpala "wysokie" napiecie (wysokie w "" bo nie chodzi o to ze to jest to wyskie ktore definiuje definicja)

Chodzi o to
  • Odpowiedz
no ale będzie to samo, bo zasilanie cewki to 12v, a "zasilanie" zgrzewarki to też 12v.


@gdziemojimbuspiatka: JEzeli to to samo to nie ma prawa nie dzialc. Jesli napiecia sa te same to janajpardziej ostatni screen ktory zapodales musi dzialac. Bo tak to dziala :P

Ja pracuje ze zgrzewarkami na "troche" wieksze napiecie niz 12V i jak mam byc szczery... nie bardz przemawia do mnie ze takie na 12 V moga
  • Odpowiedz
@gdziemojimbuspiatka: Jak już się weźmiesz to koniecznie wstaw bezpiecznik. Ale ogólnie to nie radzę konstruować tego bo jak coś pomieszasz, a masz duże szanse, to możesz sobie krzywdę zrobić, a na pewno będziesz miał sporo wietrzenia.
  • Odpowiedz