Wpis z mikrobloga

xDD ty tak serio? O domniemaniu niewinności słyszałeś, czy to przeżytek i średniowiecze?


@goparys: Ale co to ma do rzeczy? Jeżeli policja widzi, że jest ofiara przemocy i do przemocy doszło to powinna mieć możliwość odseparowania sprawcy od ofiary.
przy okazji jeśli 'ofiara' kłamie, można komuś zniszczyć życie. Legit


@czlowiekbutelka: Fałszywe zeznania to zdecydowana mniejszość i za ich składanie są odpowiednie kary. Ważniejszym problemem jest przemoc domowa i wyrzucanie z domu sprawcy przemocy jest kluczowe.
: Fałszywe zeznania to zdecydowana mniejszość


@NonOmnisMoriar: Mniejszość, bo jeszcze istnieje domniemanie winy. Ale to się może zmienić, jak się stworzy prawo faworyzujące fałszywe oskarżenia.

Ważniejszym problemem jest przemoc domowa


Nie, nie jest.
@NonOmnisMoriar ale co widzi? W sensie ze wchodzi policji i mąż akurat uderza kobietę? Bardzo małe szanse na coś takiego. A dlaczego nie ma odwrotnego prawa? Ze kobietę można wyrzucić jeśli uderzy męża? Ośmieszasz się…
ale co widzi? W sensie ze wchodzi policji i mąż akurat uderza kobietę? Bardzo małe szanse na coś takiego. A dlaczego nie ma odwrotnego prawa? Ze kobietę można wyrzucić jeśli uderzy męża? Ośmieszasz się…


@goparys: Jeżeli są przesłanki do tego, żeby wierzyć, że doszło do przemocy to powinno się wyrzucać sprawcę. Co ciekawe to żaden projekt ustawy nie określa płci sprawcy przemocy, ale wszyscy naturalnie zakładają, że robią to mężczyźni, nawet
kładanie fałszywych zeznań może mieć równie negatywne konsekwencje co przemoc domowa. Co to są za przesłanki? Konkretnie. Tu nie ma miejsca na błąd.


@goparys: No jednostkowo złożenie fałszywego zeznaniaa może komuś zniszczyć życie, jeżeli będzie to będzie medialne, ale tutaj możemy jedynie nałożyć kary. Samym fałszywych zeznań jest bardzo mało, więc stanowią wielokrotnie mniejszy problem niż przemoc domowa.

Nie wiem, widoczne ślady uderzenia, krew czy inne oznaki bójki. To już jest
@NonOmnisMoriar czyli wystarczy ze babka nabije sobie limo pod okiem i wyrzuca mnie z mojego mieszkania, którego ona nie jest właścicielka? Ty chyba zwariowałeś. Fałszywych oskarżeń jest mało? Chyba z byka spadłeś. Życia nie znasz. Sprawa nie musi być medialna żeby komuś zniszczyć życie a nawet doprowadzić do samobójstwa. Użyj trochę wyobraźni
czyli wystarczy ze babka nabije sobie limo pod okiem i wyrzuca mnie z mojego mieszkania, którego ona nie jest właścicielka? Ty chyba zwariowałeś. Fałszywych oskarżeń jest mało? Chyba z byka spadłeś. Życia nie znasz. Sprawa nie musi być medialna żeby komuś zniszczyć życie a nawet doprowadzić do samobójstwa. Użyj trochę wyobraźni


@goparys: Fałszywe oskarżenia to poniżej 10% w przypadku gwałtów.

Tak jak mówiłem to już jest do oceny dla psów, ale
@NonOmnisMoriar tak mam, utrzymanie dotychczasowego domniemania niewinności charakterystycznego dla cywilizowanych państw. Poniżej 10%? Źródło potrzebne. Nawet jeśli jest to 10% to wciąż jest to 10%.
tak mam, utrzymanie dotychczasowego domniemania niewinności charakterystycznego dla cywilizowanych państw. Poniżej 10%? Źródło potrzebne. Nawet jeśli jest to 10% to wciąż jest to 10%.


@goparys: Nie rozumiesz za bardzo tego o co pytam. Jak mąż #!$%@? żonę/dziecko i policja przychodzi to ma tylko poprosić o spokój i żeby bił tak, żeby nie było widać? W takiej sytuacji policja absolutnie nie powinna mieć żadnego prawa, żeby powstrzymać przemoc i odseparować sprawcę od
oczywiście ze dotyczy i ma zastosowanie. Jak możesz chcieć bez winy wywalić kogoś z mieszkania? Policjant ma być sędzia?


@goparys: Czyli sprawca przemocy powinien siedzieć w domu z ofiarami i jeszcze stosować wobec nich przemoc do momentu wyroku sądu xd. Bardzo dobra propozycja.