Wpis z mikrobloga

  • 10
Ktoś korzysta jeszcze z wifi bedac u kogoś?


@MrSzakal: ludzie odwiedzający innych na osiedlu deweloperskim "przyjaźń" w Kindybałkach Małych, gdzie 3g łapie w połowie pola kapusty
  • Odpowiedz
ja u siebie w chacie siedzę na pakiecie a ci mi z WiFi poza domem każą się łączyć :D


@RunAway268: mały tip, siedzenie na pakiecie nawet jak masz szybki transfer i duży limit, zużywa więcej baterii
  • Odpowiedz
@MrSzakal: @RunAway268 Jak się ma rodzinę czy znajomych na zadupiu to wifi czasem jest jedyną opcją by mieć w miarę normalne połączenie z internetem na teleofnie. Poza tym dzięki temu, że u siebie korzystam z wifi to 30 GB, które mam w pakiecie wystarcza z nadmiarem a tak mogło by być różnie więc większe rachunki za telefon bym musiał płacić.
  • Odpowiedz
@pekak: bzdura, LTE szybsze od WIFI XDDD Jak LTE w Polsce maksymalnie mi osiągnęło 100mbps, nie licząc raz w środku nocy gdy nie były nadajniki obciążone i byłem kilkadziesiąt metrów od nadajnika LTE Advanced to osiągnąłem 250mbps. Tymczasem WIFI 5ghz przy standardzie AX osiąga 10 Gb/s a przy niższym, bardziej popularnym standardzie AC osiąga 7 Gb/s. Więc z czym do ludzi? I to są realne prędkości, jak masz łącze światłowodowe to
  • Odpowiedz
Tymczasem WIFI 5ghz przy standardzie AX osiąga 10 Gb/s a przy niższym, bardziej popularnym standardzie AC osiąga 7 Gb/s. Więc z czym do ludzi? I to są realne prędkości, jak masz łącze światłowodowe to 100% wykorzystasz.


@KonwersatorZabytkow: z tym to się już zapędziłeś i to kilkukrotnie
  • Odpowiedz
@KonwersatorZabytkow: To teoria niemająca wiele wspólnego z rzeczywistością. 7Gbps zakłada szerokość kanału 160MHz przy 8 strumieniach. Nigdy nie powstały takie urządzenia. Teoretycznie najnowsze modemy LTE mogą odbierać 2Gbps, jaka jest praktyka to sam zauważyłeś
  • Odpowiedz
nie zmienia to faktu, ze najtańszy pakiet światłowodu działa lepiej niż najdroższy pakiet LTE


@KonwersatorZabytkow: nie zmienia. nawiązywałem tylko do tego:

Tymczasem WIFI 5ghz przy standardzie AX osiąga 10 Gb/s a przy niższym, bardziej popularnym standardzie AC osiąga 7 Gb/s. Więc z czym do ludzi? I to są realne prędkości
  • Odpowiedz