Wpis z mikrobloga

Po raz kolejny doszedłem do wniosku, że zrzucenie bomb na Hiroszimę i Nagasaki to był bardzo dobry pomysł.

Pół miliona żołnierzy amerykańskich przeżyło, pewnie z milion japońskich, w #!$%@? sporo cywilów i woja skrócona o 1-2 lata.
No i szacun do USA na lata, co pozwoliło uniknąć w #!$%@? wielu konfliktów.

Zawsze słyszę z drugiej strony: "a skąd wiesz, że tyle by zginęło?".
No nie wiem, ale konflikty takie jak obecnie w Izraelu, gdzie trzeba się pieprzyć i być ostrożnym, bo cywile, bo opinia publiczna, bo bo bo bo...
pokazują, że takie szczypanie się przez lata do niczego nie prowadzą jeśli chodzi o pokój, a docelowo przynoszą więcej trupów i cierpień.

Wiem, okrutne, ale realia są realiami.

#izrael #hamas #wojna #atom
  • 8
  • Odpowiedz
@vartan Wiadomo ile i wiadomo, że dużo więcej bo to było liczone jeszcze przed zrzuceniem, a już po zdobyciu kilkunastu większych wysp z odsc sporymi stratami własnymi i wypalonymi żywcem japończykami siedzącymi w jaskiniach.
  • Odpowiedz
@vartan: co ma do tego konflikt z organizacja terrorystyczna, jak obecnie w strefie Gazy?
Do tego nigdy weicej atomowek nie uzyto, takze nie z kazdym przeciwnikiem ma to jakikolwiek sens w wojnie konwencjonalnej.
  • Odpowiedz
bo cywile


@vartan: Tam już też się nikt nie pieprzy bo za 10-15 i 20 lat znowu jakiś podpuszczony przez starych imamów gnojek pójdzie urzynać głowy w kibucach i popełni suicide by IDF robiąc męczeńsko z siebie ofiarę... oczywiście ku interesowi, również medialnemu, tych większych. A reszta #!$%@? 'bo dzieci, bo hitlerowcy naszych czasów, bo to prawdziwi terroryści'

#!$%@?ć i się nie bać. Nawet reszta arabów ma serdecznie dosyć.
  • Odpowiedz
@vartan:

Po raz kolejny doszedłem do wniosku, że zrzucenie bomb na Hiroszimę i Nagasaki to był bardzo dobry pomysł.


To tak samo musisz popierać pomysł by to samo zrobić w przyszłości z tobą i całą twoją rodziną by ratować życia żołnierzy amerykańskich i rosyjskich gdy nadejdzie widmo wojny. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę być może nie że Polska miała wymierzone w siebie amerykańskie bomby atomowe podczas zimnej wojny. Być może
  • Odpowiedz
  • 0
@vartan a gdyby USA walczyło z normalnym krajem to bezwarunkowa kapitulacja nastąpiłaby już po pierwszej detonacji. No ale walczyli z Japonią.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Aster1981 to, że wieczne spoglądanie na opinie publiczną, wiecznie poprawna wojna nie rozwiąże tego konfliktu nigdy.
Bez znaczenia jak i jakim kosztem, cały Hamas powinien zostać wyeliminowany jak najszybciej.
Śmierć każdego cywila może uratować 10 innych w przyszłości.

@Vinizius cóż za beznadziejne porównanie.

@jast organizacja jaką jest Hamas też nie jest normalna.
  • Odpowiedz
@vartan: Doszedłeś też pewnie do wniosku ,że Armia Czerwona patrząca jak Niemcy masakrują Polaków w powstaniu warszawskim to pewnie też dobry pomysł bo oszczędzili żołnierzy a Niemcy się wystrzelali z amunicji?
  • Odpowiedz
@rvartan: ale Hamas do konca nie zostanie zniszczony nigdy. Opiera sie o ide a nei konkretnych ludzi. Po ich smierci przyjda nastepni. A teraz beda mieli ogromnme wrecz ilosci ochotnikow, z rodzin ofiar nalotow i misji ladowej. I to nie tlyko teraz, bo czesc z tychze ochotnikow to dzis dzieci, wiec beda mieli ochotnikow na wiele lat.

Celem Izraela realnie jest zniszczenie rozbudowanej infrastruktury hamasu, tuneli i fabryk rakiet etc. I
  • Odpowiedz