Wpis z mikrobloga

Hej, mój dobry kolega, który popiera PO uważa, że jeżeli terroryści schowają się za moim domem z rakietami, to wojsko może zniszczyć mój dom i mnie zabić żeby ich wyeliminować dla dobra ogółu. Ja zgadzam się z taką interpretacją. Co o tym sądzicie?
Ten kolega ma nicka rozliczamyPiS w poniższej rozmowie na PIRC.

22:21 < rozliczamy
PiS> z tym ze jest roznica miedzy hamas a izraelem - kiedy hamas zabijal dzieci to filmowali to i sie cieszyli z tego
22:21 < rozliczamyPiS> a w krajach muzulumanskich ludzie wychodzili na ulice celebrowac te ataki
22:22 < EmoGore> ale w gazie nie mieszka sam hamas, tylko 2,5 mln cywili
22:22 < rozliczamy
PiS> natomiast izrael kiedy cos takiego sie stanie ze zbombarduje miejsce z dziecmi czy to z powodu zlego obrania celu czy z powodu dzieci wymkorzystywanych jako tarcze
22:22 < rozliczamyPiS> raczje sie nie cieszy
22:22 < rozliczamy
PiS> tylko wyraza ubolewanie
22:22 < rozliczamyPiS> wiec kto jest gorszy?
22:22 < EmoGore> uwazasz ze 2,5 miliona mieszkancow gaza city, to czlonkowie hamasu?
22:22 < rozliczamy
PiS> a co napisalem o zywych tarczach?
22:22 < rozliczamyPiS> to hamas ich zabija de facto
22:23 < rozliczamy
PiS> uzywajac jako zywych tarcz
22:23 < EmoGore> to jezeli, ktos cie weznie za zakladnika, to policja ma prawo cie zabic razem z terrorystą?
22:23 < rozliczamyPiS> no
22:23 < Niezident64320> no
22:23 < rozliczamy
PiS> tak sie tam dzieje
22:23 < EmoGore> to gupie
22:23 < rozliczamyPiS> hamas ma ok 200 zakladnikow\
22:23 < rozliczamy
PiS> i izrael nie mnegocjuje w tej sprawie\
22:23 < memphis> rozliczamyPiS w miare usprawiedliwil izrael
22:23 < rozliczamy
PiS> bo wie ze to by ich zachecilo do kolejnych porwan zakladnikow
22:24 < rozliczamyPiS> wiec spisuja ich na straty zeby walczyc z hamasem
22:24 < EmoGore> memphis nie wiem, ja mam troche wyzsze standardy moralne, i nie usprawiedliwiam zbrodniarzy zabijajacych cywili
22:24 < rozliczamy
PiS> tam nie ma miejsca na cywilizacyjne metody walki
22:24 < rozliczamyPiS> hamas specjalnie atakluje cywili w izraelu
22:24 < EmoGore> rownie dobrze mozna usprawierdliwiac ruskich ze strzelaja w osiedla na ukraine, bo tam ukraince trzymaja jakies sprzedy wojskowe
22:24 < rozliczamy
PiS> a izrael tylko kiedy jest zmuszony atakowac hamas
22:24 < rozliczamyPiS> to przy okazji jest to nieuniknione
22:25 < EmoGore> to co robi hamas, a to co robi 2,5 milionw cywiliow w gazie to 2 rozne rzeczy
22:25 < rozliczamy
PiS> przeciez izrael polecil ewakuacje cywilow z czesci strefy gazy
22:25 < rozliczamyPiS> a hamas nie pozwala im opuscic domow
22:25 < rozliczamy
PiS> bo chca miec zywe tarcze
22:25 < EmoGore> izrael jzu zabił wiecej palestynczykow niz ten attack hamasu na izrael
22:25 < rozliczamyPiS> to hamas jest wiekszym zagrozeniem, dla strefy gazy od izraela
22:26 < memphis> rozliczamy
PiS tlumaczy EmoGore
22:26 < EmoGore> memphis popiera mordercow
22:26 < EmoGore> nie, to bomby izraela sa zagrozeniem dla niewinnych ludzi w gazie
22:27 < EmoGore> beka z czytelnika, mowil ze pis popełnia zbrodnie jak nie wpuszcza muzulmanskich uchodzcow przez granice z bialorusia, a teraz sam popiera izrael zabijajacy muzulmanow lol
22:27 < memphis> pewnie zaraz wytlumaczy dlaczego
22:27 < EmoGore> czyli pis mial racje, bo skoro jakis arab sie wysadzuł w powietrze w europei, to pis ratowal europe przed terroryzmem, jak izrael sie broni zabijajac palestynczykow
22:34 < EmoGore> memphis ocen zaoranie

#wojna #hamas #izrael #swiat #polityka
  • 2
  • Odpowiedz
@sketel: Wojna jak to wojna, hamas tam rządzi ma poparcie podobno ponad 70%, tyle to nawet NSDAP w Niemczech nie miało a mimo to ruscy ani jankesi sie cywilami nie przejmowali.
  • Odpowiedz