Wpis z mikrobloga

#!$%@? mnie gdy widzę niewykształconych analfabetów którzy się łapią na takie pisowskie baity. Wyobraźcie sobie że takie lemingi krzyczące "tusk chciał oddac pół polski wrogowi!!!!!" mają większość w parlamencie i mają wpływ na decyzje wojskowe.

#!$%@? tam, że najpotężniejszy sojusz świata przygotował specjalnie dla Polski plan defensywy który pozwala nie być zmiażdżonym przez 10 razy większego przeciwnika w pierwszy dzień. Postawimy młodych chłopaków równomiernie na całej granicy, tuż obok biało(ruskich) słupków granicznych, żeby jako cel dla artylerii opóźnili natarcie o 30 minut zanim dojedzie ruskim kolejny wóz z amunicją. Ci którzy przeżyją zostaną otoczeni od kalingradu i zakopani na podlasiu.

A jakieś manewry, wycofanie na lepszą linię obrony, wykorzystywanie naturalnych przeszkód terenowych? A komu to potrzebne? Niech młodzi żołnierze giną, trzeba ratować kreski na mapie żeby stare dziady i baby w Suwałkach nie musiały się tułać ewakuacyjnym autobusem na zachód.

#bekazpodludzi #patologiazewsi #bekazpisu #wojsko #polityka
sepuqqu - #!$%@? mnie gdy widzę niewykształconych analfabetów którzy się łapią na tak...

źródło: t

Pobierz
  • 44
@sepuqqu Przecież nawet ja, totalny laik wojskowy, który nawet prawdziwej broni w życiu nie trzymał, linie obrony kraju ustaliłbym wzdłuż wisły. Wojna na Ukrainie pokazała jak głęboko orki weszły w początkowej fazie wojny.
@klamkaodokna: Plany obronne państwa wynikają z przyjętej strategii (strategia to najwyższy poziom planowania - potem masz plany operacyjne - na końcu - taktykę działania wojsk).

Ten wariant (jeden z wielu) obrony RP został przygotowany przez SG WP na podstawie wytycznych przyjętych w strategii zatwierdzonej przez Prezydenta Kaczyńskiego, sam plan jest z bodaj 2011, więc już opracowany po jego śmierci.
@sepuqqu: PiSowcy są książkowym przykładem odklejenia od rzeczywistości i całkowitego wyparcia. To że Lechu podpisał ten dokument to już mają w doopie, a plan jakiż musiał być aby naszej kraj nie został #!$%@? w tydzień. Taki plan MUSIAŁ powstać i oni tego nigdy nie skumają bo jak dzban po podstawówce potrafi skleić 2 kropki a co dopiero 3 kropki...

Wybory 2023, i wszystkie poprzednie jasko i klarownie z 100% powtórzeniem pokazują