Wpis z mikrobloga

Mircy, mam taki problem. Chciałem aktywować ojcu NFC na Samsung M31. Dodałem kartę, pojawił się komunikat, że aktywowano pomyślnie. Jednak kiedy wchodzę w Portfel, to pojawia się komunikat, że należy włączyć NFC. Sama opcja w NFC jest jakby zablokowana na włączonej, nie da się jej wyłączyć. Tak samo przy rozwijanym menu. Czy to cholerstwo w końcu działa czy nie? I dlaczego do ciężkiej cholery ikona NFC wydaje się być zablokowana, tak że nie można jej wyłączyć?

#kiciochpyta #android #samsung #technologia
Pobierz bacaa90 - Mircy, mam taki problem. Chciałem aktywować ojcu NFC na Samsung M31. Dodałe...
źródło: Screenshot_20231029-115732_Google Play services
  • 4
@bacaa90: ja jak kiedys dodawałem karte do samsung pay to musiał do banku zadzwonić i potwierdzić dodanie karty to samsung pay. W google pay tego nie ma. Może ty też musisz zadzwonić. Wygląda na to, że karta jest dodana ale nie aktywna. Zobacz czy jak bluetooth wyłączysz czy coś sie zmieni.
Spróbuj wyłączyć oszczędzanie baterii, zrestartować telefon. To czy NFC działa można sprawdzić zbliżając kartę bankową do modułu NFC w telefonie (najczęściej górna część tylniej obudowy)