Wpis z mikrobloga

Odbyłem dzisiaj żywą dyskusję z wyjątkowo głupim lewakiem, jednym z tych którzy nie biorą pod uwagę ograniczonego dostępu do zasobów. Kłócił się z moją myślą, że teraz wszystkie zasoby powinny być skupione na transformacji energetycznej, bo kryzys migracyjny i polityczny będą te zasoby niwelować.

Likwidacja rozpasanego górnictwa, a przynajmniej jego ograniczenie i przerzucenie środków na atom i OZE to sposób na odpowiednie inwestycje, które zainteresują kapitał zagraniczny, stworzą miejsca pracy i obniżą cenę mediów. Według jego teorii w pierwszym rzędzie trzeba rozwijać tanie mieszkalnictwo XD

Sam pomysł taniego mieszkalnictwa nie jest oczywiście zły, wiem to na przykładzie swoim bo miałem przyjemność korzystać z takowego w Niemczech, ale bez niezbędnego zaplecza energetycznego, z długiem na setki miliardów przejedzonych zł i pogarszających się warunków klimatu inwestowanie w państwowe mieszkalnictwo nie może być pierwszorzędne. Przy odpowiedniej współpracy na szczeblu unijnym Polska powinna w pierwszym rzucie zacząć transformację energetyczną i to najszybciej jak się da.

#bekazlewactwa #bekazprawakow #nieruchomosci #energetyka
  • 3
@Salam-Abdul-Al-Stulejari: Zgadzam się z tobą, chociaż poglądami skłaniam się bardziej na lewo. Z resztą do takich spraw trzeba podchodzić ze zdrowym rozsądkiem i skupić się na analizie danych, co się dla państwa opłaca w danej chwili, a nie przez pryzmat poglądów politycznych.
@Salam-Abdul-Al-Stulejari: Tanie mieszkalnictwo to trzeba było rozwijać, jak milenialsii wchodzili na rynek pracy, bo to był ostatni znaczący wyż demograficzny. Z resztą na dzietność mają wpływ przede wszystkim sprawy kulturowe, dostęp do antykoncepcji oraz to że spada ona (dzietność) wraz z bogaceniem społeczeństwa i zjawisko to występuje wszędzie również w krajach arabskich.

Czym więcej osób na wynajmie tym zwiększa się mobilność społeczna i przepływy ludzi na obszary gdzie powstają nowe miejsca
Likwidacja rozpasanego górnictwa, a przynajmniej jego ograniczenie i przerzucenie środków na atom i OZE


@Salam-Abdul-Al-Stulejari: A co zrobisz z tymi wszystkimi górnikami, którzy po tej likwidacji zostaną ? Zrobisz z nich nagle magistrów czy na ryj na ulice ?