Wpis z mikrobloga

Ostatnio zastanawiałem się nad zakupem jakiegoś handhelda na androidzie co by można było popykać w jakieś gierki w chmurze na gamepassie czy innym Geforce now, takie kosztują o wiele mniej niż steamdeck czy asus rog, a jestem raczej z tych niedzielnych graczy.
Z tym że... przesiadam się na nowy telefon, no i stary mi będzie niepotrzebny. 6,7 cali, amoled 120 Hz, bateria 5000 mah ładowanie 65W, android 12, no ogolnie w miare mocny telefon. I urodził mi się taki pomysł, czy zamiast kupować nową konsolkę (która jednak bebechy bedzie miala kiepskie) nie byłoby lepiej kupić jakiś kontroler do tego telefonu? Co myślicie?
W ogóle granie w chmurze na sprzęcie z androidem się sprawdza? Wiadomo, na wifi to nie to samo co na kablu, do tego nie wiem czy to będzie wygodne. Sprawdzał ktoś takie rozwiązanie? Np. z Razer Kishi
I jak działa dotyk przy graniu w chmurze na telefonie? Może macie jakieś dobre kontrolery do telefonu warte polecenia?

#cloudgaming #gamepass #geforcenow #gry #xcloud
  • 3
@trife007: Razer Kishi jest bardzo wygodny, dużo lepszy niż zwykły pad + uchwyt, bo ciężar jest po środku, musisz tylko sprawdzić, czy Twój telefon się zmieści. Handheld na androidzie nie ma sensu skoro masz tel do którego możesz wrzucić kartę sim z internetem.
  • 0
@DomeN: Mam realme gt 2 pro, tak wiec faktycznie Razer Kishi mimo że wymiary pasują na styk, to może nie pasować. W sumie to jeszcze musi być miejsce żeby ten telefon wygodnie włożyć bez wyginania USB. Może nad v2 pomyślę ale tu już powoli wchodzi wyższy wydatek ( ͡° ͜ʖ ͡°) musze sie zastanowic czy w takiej kwocie to dalej ma sens. W wersji v1 niby mam