Wpis z mikrobloga

Witam wykopowych ekspertów drogowych.

Dzisiaj jadąc przez rondo prosto, prawym pasem, zaczął na mnie trąbić samochód osobowy który jechał lewym pasem i próbował zjechać z ronda.

Na szczęście nie doszło do kolizji i skończyło się na trąbieniu. Moje pytanie jest takie: czy kierowca jadący po czerwonej strzałce miał pierwszeństwo przed mną? Zapytałem znajomego, który jeździ zdecydowanie dłużej od mnie i on powołał się na casus "zaawansowania w ruchu", tj. że powinienem ustąpić pojazdowi który jechał na czerwono bo już znajdował się na rondzie. Z tego co mnie uczono, to ja (zielona strzałka na samochodzie z mapy) już byłem na prawym pasie i to on powinien mi ustąpić pierwszeństwa. Kto ma rację?
Herflik - Witam wykopowych ekspertów drogowych.

Dzisiaj jadąc przez rondo prosto, pr...

źródło: Radom

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Herflik: to jest Radom? Jeżeli tak, to to rondo jest po remoncie i ma wytyczone zajzdy więc tak miał rację. Wszystko zalezne od oznakowania poziomego, tam jadąc prosto z prawego przecinasz wytyczony pas ruchu do zjazdu
  • Odpowiedz
@Herflik: Przecież ten idiota nie może z wewnętrznego pasa zjechać z ronda tak jak to narysowałeś czerwoną linią. Ten który jedzie zewnętrznym pasem może zjechać albo na lewy albo na prawy jak mu pasuje. To jest niepojęte ilu jest idiotów na drogach, trzeba było się zatrzymać i #!$%@?ć mu kluczyki w krzaki.
  • Odpowiedz