Wpis z mikrobloga

#zus #ofe Czy jest ktoś kto zechciałby pomóc w sprawie wypłaty środków osoby zmarłej z subkonta ZUS? Chodzi o to, że podobno pieniądze te nie wchodzą w skład spadku, czyli nawet po odrzuceniu spadku jest możliwość wypłaty tych pieniędzy gdy zostały wskazane osoby uposażone. Jednakże byłem w tej sprawie w ZUSie i odesłano mnie najpierw do PZU, gdzie osoba zmarła miała konto w OFE, a z PZU odesłano mnie z powrotem do ZUSu bo stwierdzili, że osoba zmarła zamknęła konto i trzeba się o to dopytać w ZUSie. Wtedy w ZUS odmówiono mi jakichkolwiek informacji dopóki nie przyniosę potwierdzenia, że jestem spadkobiercą. Czy jeżeli notarialnie zdobędę dokument potwierdzający, że jestem pierwotnym spadkobiercą mimo odrzucenia spadku, to będe w stanie coś ugrać w tej sprawie?
  • 7
  • Odpowiedz
@Poopiesh: Przecież masz napisane, że mimo iż nie muszą to sami informują uposażonych, że hajs czeka.

Zawsze możesz wysłać pismo, że jako uposażony przesyłasz akt zgonu i nr konta, a wtedy albo ci wypłacą albo odpiszą, żebyś się gonił, bo wg ich danych uposażonym nie jesteś. Można takie pismo przez pue zus wysłać.
  • Odpowiedz
  • 0
@Tytanowy_Lucjan: z aktem zgonu byłem już w siedzibie zusu i odeslali mnie bym przyszedl z potwierdzeniem przyjecia spadku. Nie rozumiem czemu robią wielką tajemnicę z tego kto jest osobą uposażoną.
  • Odpowiedz
@Poopiesh: Skoro nie masz interesu do kasy to nic dziwnego, że nie chcą ci powiedzieć.

A co jakby pół rodziny się zaczęło dopytywać ich kto dostał hajs, bo nikt się nie przyznaje i nie można zacząć od niego sępić? Zus dba tu o prywatność uposażonego.

Tak samo w banku mi też nie chcieli dać wyciągów sprzed śmierci, bo "to nie mój interes na co kasa była wydawana przed śmiercią", a prawo
  • Odpowiedz
@Poopiesh: prawo też mówi, że należy udowodnić dziedziczenie to znaczy być zstępnym albo wstępnym, tylko tutaj się furtka zamyka że odrzuciłaś spadek, to, że oni nie mówią, to normalne muszą pamiętać kto im pensje wypłaca hehehe
  • Odpowiedz