Wpis z mikrobloga

Chińczyk twierdzi że jak wybiorę wysyłkę z Chin seller's shipping method (dodatkowo płatne) to wyśle DPD i nie będę musiał płacić vatu, wkręca mnie czy faktycznie tak jest? Wysyłka cainiao jest darmowa i zakładam że wtedy VAT jest do uiszczenia na poczcie przy odbiorze, ewentualnie firma celna kontaktuje się ze mną i prosi o dokumenty?
#aliexpress
darvd29 - Chińczyk twierdzi że jak wybiorę wysyłkę z Chin seller's shipping method (d...

źródło: Screenshot 2023-10-24 at 12.59.48

Pobierz
  • 9
@darvd29: kurierem masz większą szansę na vat, nie wiem za ile kupujesz, ale jak vat wyjdzie 200zł, to gdzie jest sens płacić 200zł za przesyłkę "bez vat"?
@Miecz12: no ja to rozumiem tak jak napisałem, bo cały poprzedni akapit twierdzi że przy wyborze Cainiao "you should paid for the tax by yourself" i "maybe the tax will far exceed the DPD shipping fee".
@darvd29: Po pierwsze to on nie wie co mówi, bo nie wie jak to wygląda w polsce, po drugie, jak już napisałem "dpd will handle the tax" wpisz sobie w tłumaczu co to znaczy jeśli tego nie rozumiesz, dpd nie dość że zapłacisz 200zł za przesyłkę, to szansa na podatek jest jakieś 99% + prowizja za to że oni się tym zajmą, na poczcie masz 50% szansy, albo się uda albo
@darvd29: Jeszcze takie wolne tłumaczenie: Jeśli wybierzesz canaio to musisz sam załatwić sprawy związane z vat (co nie jest prawdą), a jak wybierzesz DPD to vat załatwi kurier (ale płacisz tak czy siak w obu przypadkach).
@Miecz12: pytanie się bierze stąd, że Chińczyk ma zaznaczone w opisie przedmiotu żeby klienci z Unii Europejskiej wybierali Seller's Shipping Method, więc napisałem do niego wiadomość z zapytaniem dlaczego.

Ten znikąd wyjechał z rozprawką na temat podatku (o który nie pytałem), twierdząc że przy cainiao będę musiał samodzielnie zapłacić podatek który wyjdzie więcej niż wysyłka DPD, więc zaleca wybrać DPD.

Angielski u chińczyków też jest dość łamany, więc ciężko interpretować to
Dla mnie ta wiadomość to jest jasny sygnał, że wysyłka DPD "unika" VATu


@darvd29: a dla mnie nie i dla tłumacza google też nie, myślę że nie ma sensu żebym znowu się powtarzał, bo nawet mimo głupot które wypisał, jest jasno napisane że podatek tak czy siak płacisz, to co omijało vat i dalej "omija" to wysyłki kurierskie ale z europy, to jest taka subtelna różnica, że mieli magazyny w eu
Wysyłka cainiao jest darmowa i zakładam że wtedy VAT jest do uiszczenia na poczcie przy odbiorze


@darvd29:

jezeli kwota <150 EUR to vat masz juz zaplacony na ali. I sa 2 scenariusze:
- sprzedawca nada prawidlowo paczke i nic nie bedziesz musial placic (vat jest juz zaplacony)
- sprzedawca nie nada prawidlowo paczki i bedziesz musial zaplacic VAT + pare zeta za obsluge przy odbiorze, ALE odzyskasz wtedy zaplacony VAT na