Wpis z mikrobloga

Ma ktoś doświadczenie w liczeniu na ddr5 i wie jak to wypada względem ddr4? Można liczyć na jakiś boost czasowy? Zastanawiam się nad kupnem płyty z ddr5 i nie wiem czy warto. Czy jednak cpu będzie bootleneckiem. #chemia i #gaussian chociaż liczę w #gamess no i trochę #pcmasterrace
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@youmimicanski ofc, że jak skaldasz kompa nowego to tylko na DDR5, z resztą AM5 ma tylko DDR5, a Intela się nie opłaca no koniec platformy, i do tego 14 gen to gówno xD, już lepiej na promocji kupić 13600k
  • Odpowiedz
@Retsew: no to będzie na bank i9, bo taktowanie ma decydujący wpływ na szybkość. No i oprogramowanie działa tylko na intelu pod windowsem, a linuxa nie będę się uczył, żeby mi amd na niskim taktowaniu leciało. Uprzedzając komentarz, to obliczenia i tak skalują się dobrze do 8 rdzeni max dla metod ab initio, więc przewaga dzięki rdzeniom u AMD mnie nie iteresuje, bo finalnie AMD wypada gorzej od intela w
  • Odpowiedz
@Retsew: sęk w tym, że jedną i9 na ddr4 już mam i myślę o zamianie tego na coś lepszego, albo w ogóle. Procek będzie może 10% szybszy, bo one się ostatnio różnią rdzeniami efficient tylko, co mi nic nie daje. Chciałbym ewentualnie się dowiedzieć jaki boost czasowy da mi ddr5. Bo że zamiast 5.2 GHz dostanę 5.6GHz to tak jak mówię, prawie nic nie znaczy. A wydać 7k na upgrade,
  • Odpowiedz
  • 0
@youmimicanski zależy, jeżeli te pół dnia pomnozysz razy 10-20, to zaoszczędzony czas może być tego warty, dodatkowo stary sprzęt sprzedasz to na 100% to będzie worth.
  • Odpowiedz