Wpis z mikrobloga

@232Th: co Was przy piątku na takie górnolotne i moralizatorskie refleksje i wpisy wzięło? @mykawz300 napisała i z góry zaznaczyła przecież, że to sarkazm jest. Nie zamieściła tego na oficjalnej stronie aktywistki.
I piszę to ja, ta która sama patrzy przyszłościowo i martwi się o losy swojego dziecka i może kiedyś wnuków. Dbam o środowisko, mam rozstawione w ogrodzie domki dla jeży na zimę i całoroczne domki dla owadów. Mam własny
  • Odpowiedz
@mykawz300: mnie najbardziej ubodło w tym wpisie, że to osoba z zespołem Aspergera jest. Dla mnie to trochę stygmatyzowanie jest, a takie osoby są równymi nam, często o wiele bardziej wartościowymi od zwykłego śmiertelnika. Wykazują ogromne zaangażowanie w swoje cele i działania i mają często baaardzo wysokie IQ.

Ach. Piątek jest. Moj pierwszy wolny weekend od dawna, a ja dalej jakby w robocie ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Rosalinea: a ja zaczynam być coraz bardziej wkurzona na tę sraczkę ekologiczną, bo okazało się, że nic z tego nie mam jako ekologiczny sortownik śmieć, poczynając od pl w której mieszkałam i segregowałam, aż do teraz gdy już od 20 lat w nl mieszkam i gdzie z kazdym rokiem przymuszają coraz bardziej, i coraz większe obostrzenia i takim prymusem światowym zaczynamy być i chyba nastąpiło przegięcie, bo ludzie zaczynają miec dosć.
  • Odpowiedz
  • 1
@Rosalinea: powiem wprost, niektórym ludziom po prostu przeżarło mózg… nie po to wchodzę na wykop żeby myśleć o problemach swoich i światowych, ale zawsze musi się znaleźć taki cap, co stoi na straży świata i porządku ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@lindafirynda: oj tak!
Masz racje. Często to wszystko ani nóg, ani rąk nie ma. Moim zdaniem zamiast przymusów, trzeba popracować nad samoświadomością ludzi.
Tez mam doświadczenie segregacji nie tylko z PL i to co w niby wysoko rozwiniętych krajach widziałam, to o pomstę do nieba wola.

Ale nie o tym był ten moj wpis. Dajmy sobie trochę luzu na weekend
  • Odpowiedz
  • 0
@lindafirynda: szkoda w ogóle gadać, zapomnijmy o temacie bo tylko sobie nastrój zepsujemy. Ja ekoterrorystów już ignoruje, bo szkoda mi czasu i energii na nich. Bedziesz chciała to możemy podyskutować na priv ;)
  • Odpowiedz
@Rosalinea: Jak można dać Tobie dwieście plusów :) I przytulaska ;)
Posadziłem sam kilkanaście drzew, też mam domek dla owadów, ziarno zimą dla ptaszków, segregacja to przyjemność. Mam panele, pompę, reku, ciułam na phev, szanuję wodę. Greta może wydawać się kontrowersyjna, ale przełamała wreszcie barierę mentalną.

Kilkadziesiąt lat temu pewien naukowiec zauważył, że środowisko jest zanieczyszczone przez ołów. Spece z korporacji paliwowych zniszczyli jego karierę, ale on dopiął swego i wystąpił
  • Odpowiedz
@232Th: A co to da, jeśi tylko paręnaście procent populacji dostaje ostro po dupie i żyje wg scisłych restrykcji od wielu lat, a reszta ma na to #!$%@?? Tylko bez patosu prosze, że "kropla drąży skałę" , bo ja ją drążę od 30 lat, a syf jaki byl i jest w innych regionach świata się nie zmienił, wręcz przeciwnie. I teraz, przez to że czuję sie troche oszukana, kupuję, wręcz skupuje
  • Odpowiedz
@lindafirynda: nie mamy zbyt dużego wpływu na to co dzieje się w krajach trzeciego świata. To dyskusja na długie miesiace. Znam realia świata i jestem świadoma, że moje karmniki i poidełka o kant dupy można rozbić, ale przynajmniej żyję z czystym sumieniem, że to robię.
Co do słomek, radzę kupić sobie wielokrotnego użytku. Szklane lub metalowe. Ja takie mam i noszę je ze sobą w torebkach. Zawsze korzystam ze swoich, które
Rosalinea - @lindafirynda: nie mamy zbyt dużego wpływu na to co dzieje się w krajach ...

źródło: IMG_0150

Pobierz
  • Odpowiedz
@Rosalinea Część wpada do oczka wodnego, ale czasem mam problem z przelewaniem. Kiedyś łapałem przez to rybki w trawie. Teraz nadmiar pompa przelewa dalej. Deszczówka do całego podlewania to dobry pomysł, ale duży pojemnik jest drogi.
  • Odpowiedz
Ale nie o tym był ten moj wpis. Dajmy sobie trochę luzu na weekend


@Rosalinea:Ale nie o tym był ten moj wpis. Dajmy sobie trochę luzu na weekend

Powinnam pozwać tvn za brak codziennego "krwistego dopalacza" w łikend, co zaczyna także powodować zamieszki na wykopie. Dobrze, że nie ma admina, który na bierząco tnie tematy niezwiązane:)
  • Odpowiedz