Wpis z mikrobloga

@L3gion: Ale co ma jedno do drugiego? Przecież są 4 rdzeniowe procesory intela generacji starszych jak ósma. Jeśli chodzi ci o Windowsa 11 to da się ominąć to wymaganie minimum 8 generacji. Zależy też do czego potrzebujesz, ja mam T530 (4 rdzenie) i mi starcza, ale dałem za niego 1400 zł w 2019, a jak czasem sprawdzę ceny to widzę że cały czas tyle kosztuje. ( ͡° ʖ̯ ͡
@L3gion: ja mam T430, ale z i7-3632qm i mam też dwurdzeniowego T470S; T430 jest bardziej responsywny, niż T470S (mimo tego, że w T430 jest SATA, a w T470S NVME); powiem tak, dwurdzeniowce spokojnie ogarniają temat, jak używasz kompa do netu, multimediów, albo grania w retrogierki, ale jakbyś chciał tam jakieś bardziej wymagające rzeczy robić, to możesz odczuć przycinki.
@L3gion: W laptopach z procesorami intel 3 generacji np. 3320M jest taki problem, że tam zintegrowana karta graficzna jest już badziewiem i będzie się pocić nawet przy oglądaniu youtube w 1080p@6fps. Ale już 7 generacja ogarnia bez problemów nawet filmy w 4k60fps.