Wpis z mikrobloga

Tylko w jednym wojewodztwie frekwencja w referendum przekroczyla 50%. Ludzie potraktowali to jako plebiscyt poparcia dla pis. I mimo wszystko przekaz, zeby nie brac kart dotarl do ludzi. Borac pod uwagę, ze nie do wszystkich dotarly informacje, zeby nie brac udzialu w referendum i ze wciskali te karty czasami to spokojnie mozna przyjąć, ze ponad 60 Polakow jest przeciwko PiS. Nie branie udzialu w tej farsie to byl glos na nie.

P S. Oczywiscie podkarpackie przekroczylo 50%. Maja tam 52% frekwencji.

#wybory #referendum #pis #bekazpis
  • 5
@Rasteris: Jak to juz jakis mirek zwrocil uwage. Ilosc glosow niewaznych w referendm byla ok 7% a w parlamentarnych ok 2%.

Slusznie zauwazyles ze niektorzy nie wiedzieli ze glos niewazny i tak wpada we frekwencje i dlatego oddali niewazny glos.

Jesli przyjiemy 2% (jak w parlamentarnych) to 5% glosow niewaznych (gdyby glosujacy mieli swiadomsc) by nie bylo. I frekwencja wynioslaby 36%.
Czyli dokladnie tyle ile dostal pis :))

Mobilizacja po stronie
PiS przewalil ten plebiscyt popatcia, bo tak to trzeba traktować.


@Rasteris: No racja. Ale popatrz na to z innej strony - pis przewalil ok ale ja bym powiedzial ze wreszcie ludzie chyba zaczynaja myslec i ruszyli dupy.

Te 5% ktore mysalo z oddajac glos niewazny jest ok mozna jakos przelknac. naucza sie. Najwazniejsze ze wreszcie ruszyli dupy. 74% to jak na polskie warunki rewelacyjny wynik.
@gorzki99: po prostu pis zmobilizowal mocno swoj elektorat negatywny. Referendum tez zrobilo swoje. Swoja droga jestem ciekaw czy byla osoba, ktora brala udzial w referendum, a nie brala w wyborach?
I wg danych bardzo dużo glosowalo z grupy 18-29 i silna mobilizacja wśród kobiet.
Swoja droga jestem ciekaw czy byla osoba, ktora brala udzial w referendum, a nie brala w wyborach?


@Rasteris: IMHO by to bylo glupie. Jak juz ruszyles dupe to dlaczego nie brac udzalu? Wydaje Ci sie ze nie masz na kogo glosowac? Oddaj glos niewazny (i tak juz w lokalu jestes)

Ja jestem ciekaw czy to byl taki jednorazowy zryw czy wreszcie to spoleczenstwo zaczyna myslec.