Wpis z mikrobloga

wiecie co mnie najbardziej #!$%@?? Mamy rekordową frekwencję, kiedyś sobie tłumaczyłem poparcie PiS niechętnymi do głosowania przeciwnikiami PiS, że wiecie - PiS ma swój twardy elektorat w postaci starych dziadów, którym na stare lata zostało codzienne oglądanie TVP i chodzenie na wybory co cztera lata.

Tutaj taka frekwencja, historycznie wielka i co? I jajco #!$%@?. Polska wybrała PiS po raz kolejny, bezkompromisowo mają pierwsze miejsce. #!$%@? dała ta mobilizacja wyborcza, stanie w kolejkach do trzeciej w nocy. Gdyby nie, że to już trzecia kadencja PiSu, gdyby nie zjednoczona opozycja to przecież po wczorajszych wyborach mielibyśmy PiS+koalicjanta.

To tylko zasługa przesycenia materiału w postaci dwu-kadencyjnej władzy PiS, która nam (prawie że) gwarantuje odsunięcie ich od władzy. Tylko to - bo Polacy zadecydowali i znowu wybrali tych samych.


#wybory
  • 24
Weź pod uwagę, że pis wydał na kampanie sumy idące w miliardy złotych. Bo powinniśmy pod to podciągnąć finansowanie przez ssp i np dotacje na TVP. Biorąc pod uwagę nakłady finansowe pis poniósł sromotna porażkę. Wyłączenie im TVP to od razu zjazd i kilka pp.
@tenji: nie, naprawdę sądziłem że starzy nie mają co robić na stare lata i chodzą sobie głosować dla rozrywki, a młodzi często wybierają inne aktywności niż aktywność polityczną.

takie załozenie chyba wcale nie brzmi bardzo abstrakcyjnie, nie?
sądziłem że starzy nie mają co robić na stare lata


@ChomikSon: nie wiem, skad bierzesz takie informacje (choc sie domyslam) i nie wiem o jakich "starych" ci chodzi ale najmniejsza frekfencje zawsze mialy osoby powyzej 60 roku zycia, z malych osrodkow.

Najwieksza frekfencje jest wsrod osob pomiedzy 50-60 lat z najwiekszych miast.

https://www.prawo.pl/samorzad/im-wieksze-miasta-tym-wyzsza-frekwencja-wyborcza,99981.html

A "moherowe berety" czy jak tam teraz starych nazywacie to majaca niewiele wspolnego z rzeczywistoscia zwykla manipulacja aby
@ChomikSon: to jest w sumie wina opozycji. Wystarczyło #!$%@?ć Tuska i by partia opozycyjna wygrała. Ale jak się trzyma stołka na siłę to tak się to właśnie kończy. W sumie to opozycja wygrała tylko i wyłącznie dzięki Hołowni. A jeśli był to pomysł rudego to można powiedzieć że już was wyruchal xd
@ChomikSon Nie mów że uja dało stanie.. gdybyśmy niepostali i frekwencja była jak przy ostatnich wyborach PiS lekko by swoim betonowym elektoratem zebrał większość parlamentarna. To właśnie dzięki tym ludziom co przejrzeli na oczy że „idź zagłosować albo za ciebie wybiorą” mamy szansę na formę „normalności bez pisu”.