Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty
Fani dca przy cenie 40k pisali, ze dobra cena bo uśredniają, przy 30k entuzjazm, ze spadło bo robię dca. Poźniej afera ftx mocny spadek i nie było czym się pocieszać jak się zaczęło wysoko, od pewnego czasu nikt nie chwali się DCA.
Czy już wymarło przez to jaką słaba średnia miały osoby które zaczęły wysoko?
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@kamil-wasniewski ten blog gdzie autor regularnie pisał o DCA też był zamieszczany jako udowodnienie słuszności bo jemu się udało bo kupił w dobrym momencie.
Tylko ciekawe co u osób które posłuchały wtedy podczas hossy i zaczynały wysoko
  • Odpowiedz
@Tiab: Ja uważam, że Saylor mógłby z powodzeniem reprezentować przeciętnego inwestora.
Po 3 latach zakupów BTC, jak sam twierdzi najlepiej sprawującego się aktywa inwestycyjnego, udało mu się być 10% na minusie.
  • Odpowiedz
@Tiab: ale jaka jest puenta tego wywodu? przecież to oczywiste, że jak zaczniesz wysoko, przed spadkami, to przez jakiś czas będziesz pod wodą.

Ja kupuje co miesiąc, choć przyznam, że gdy "wydaje mi się" że jesteśmy nisko, staram się kupować stosunkowo więcej. Dlatego w listopadzie `22 załadowałem się około 10x więcej niż zwykle i to częściowo za pożyczone :/
  • Odpowiedz
@banciur: Najgorsze w jego wypadku może być właśnie to, że się nie rozkręci przez najbliższe lata i będzie trzeba spłacać zadłużenie.
Nie bardzo też wiem jaki jest ich plan wyjścia z tej inwestycji, bo same BTC na portfelu nie generują żadnych wpływów.
  • Odpowiedz