Wpis z mikrobloga

I co zrobi ten lotniskowiec? Zaatakuje kilka państw? Wywoła wojnę z Iranem?


@Indoktrynator po co miałby to robić, skoro Izrael już uchwalił powołanie pod broń 500 tys ludzi. Amerykanie przywiezli zaopatrzenie m.in. do żelaznej kopuły bo USS Ford akurat stacjonował na morzu egejskim. kozojeby nie mają szans z Izraelem nawet jak będą walczyć ramię w ramię (a wiadomo że nie będą)
  • Odpowiedz
Jak na razie to Izrael wygrał wszystkie wojny z państwami arabskimi których było wiele od 1948.


@R187: Z państwami tak, ale z organizacjami terrorystycznymi jak Hezbollach- nie, jak w 2006r. Teraz mogą wygrać wojskowo, ale będzie trudno o zwycięstwo polityczne- zwłaszcza ze względu na napięcia wewnętrzne i własne problemy z uciekającym biznesem i z autorytarnymi zapędami Netanjahu, do tego co zrobić z cywilami w Strefie Gazy, społeczność międzynarodowa itd.
  • Odpowiedz
pytanie jak długo USA wytrzyma z 2 frontami i jeszcze rozdygotanym Tajwanem.


@lubieczipsy_: ale ja mówie o Izraelu. Izrael ma F35, ma atomówki, ma pilotów z doświadczeniem bojowym i wiele razy atakował cele naziemne w krajach arabskich. Więc sorry, nie widze gdzie Iran jest niby lepszy. Martwisz sie o sojuszników Izraela? Zastanów się nad sojusznikiem Iranu który sam ciągnie od nich drony i uzbrojenie ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@lubieczipsy_: nie płakałem na Zielonej Granicy choć uważam, że dobrze jest wiedzieć z czym wiąże się bezwzględna obrona granic. W stosunku do konfliktu Izrael - Palestyna mam podobne zdanie do Mentzena.
Zarówno gorliwi katolicy zasłaniających oczy gdy ktoś im pokazuje z czym wiąże się obrona granic jak i Kraśko-myślący, którzy nie widzą nic złego w tym co odwala w tym momencie Izrael są dla mnie obrzydliwi.
  • Odpowiedz
o czym jest ten film?


@Thexil: o dobrych aktywistach, którzy niosą kaganek oświaty na wschodnie rubieże. Przynajmniej plusem tych aktywistów jest to, że nie zadają głupich pytań, ale są tak samo uprzedzeni do innych jak Ty.
  • Odpowiedz