Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z was próbował doprowadzić do ładu starego iphone/ipad ? Mam ipad 3 z softem 9.3.5 i jest bezużyteczny. Apple blokuje możliwość instalacji apek na sprzęcie z taką wersją softu.

Widzę dwie opcje:

1. Próbowałem robić Jailbreak przez WWW i w teorii się to udało (jailbreaks.app/legacy.html). Cydia jednak wywala błąd "Could Not Open File /var/lib/dpkg/status” i zabawa się kończy. Nie znalazłem działającego tutoriala jak to naprawić (na komputerze z Windows) - może macie radę ?

2. W jakiś sposób wymusić instalację apek na tym sofcie bezpośrednio z Appstore ?

Szkoda mi wywalać dobry sprzęt - trochę zamula ale do youtube/vlc/komiksów i książek byłby dobry

z góry dzięki za jakieś rady.

#iphone #ipad #cydia #jailbreak
  • 7
@kaj0x: jest jakieś obejście, żeby pododawać te apki przez www do swojego konta i instalować je z listy na iPada. Albo jakoś tak, więm bo coś takiego robiłem ze swoim antycznym iPadem. Też sklep kazał spadac na bambus.
@kaj0x: to chyba było coś w tym stylu:
https://appleinsider.com/inside/ios/tips/how-to-get-apps-for-old-iphones-and-ipads
https://appleinsider.com/inside/ipados-16/tips/how-to-get-old-apps-for-ipad-that-cant-run-ipados-16

Przypomina mi to instalowanie rozszerzeń na androidowym Firefoxie - tam tez trzeba zrobić sobie listę rozszerzeń i potem dociągac je na telefonie.

W sumie to przypomniałeś mi o tym iPadzie, może przerobię go na jakiś zegarek z radiem ? :)
  • 0
awać te apki przez www do swojego konta i instalować je z listy na iPada. Albo


@CherryJerry: A jak dodac te apki przez WWW? Poza starym ipadem nie mam nic nowszego z jabłkiem
  • 0
Oto jak zrobiłem bez kombinowania czytnik komiksów ze starego Ipad 3

1. Aplikacja CALIBRE na PC zgrabnie konwertuje CBR do PDF (Ipad nie umie CBR w podstawowym sofcie)
2. Skonwertowany PDF wrzucam na iCloud
3. Ipad pobiera sobie komiks bezpośrednio z iCloud

Cudów nie ma, ale jak na darmowy czytnik komiksów to jest OK. Więcej mi nie trzeba :)
A jak dodac te apki przez WWW? Poza starym ipadem nie mam nic nowszego z jabłkiem


@kaj0x: musisz się przez icloud/stronę apple zalogować na www. I to samo konto sparowac z iPadem którego masz.
Musze coś zrobić z moim iPadem, bo lezy i kwika. Sprzedac nie sprzedam, może nie wiem - zegarek z niego zrobić? By sobie stał i godzine pokazywał, albo ramkę ze zdjęciami. Kij go wie.
@kaj0x: odkopałem tego swojego iPada i dupa. Bo żeby doinstalować appki których sie nie ma kupionych, to trzeba mieć coś nowszego zalogowanego na sklep. A w "zakupionych" apkach mam wsyzstko, tylko nie "flip clock no ads".

Miałem zdechłego iPhone gdzies, to spróbuję nim coś dograć. Ale inaczej się nie da.