Wpis z mikrobloga

#janukowycz

Dopóki ludzie będą pracować i otrzymać zapłatę, wszystko będzie po staremu, ale kiedy to się skończy wówczas południowy wschód powstanie i współczuję każdemu, kto dostanie się pod jego ciężką robotniczą rękę


Better red, than dead jak to mówia.
  • 6
  • Odpowiedz
@courso: MFW będzie naciskał na wolnorynkowe zmiany, dla Ukraińców będzie to szok tym bardziej, że w przeciwieństwie do Polski nie mają tak mocno rozwiniętego sektora prywatnego.
  • Odpowiedz
@groszek71: poczekajmy 2-3 lata, calkowicie wolna gospodarka tam nie zadziala, bedzie bieda jeszcze gorsza niz obecnie przez nastepne lata, ale jezeli wytrwaja (jak my) to w koncu zaczna czerpac benefity, w nastepnym pokoleniu. Teraz mlodzi to moga co najwyzej liczyc na ulatwiony wyjazd do Polski.
  • Odpowiedz
zaczna czerpac benefity, w nastepnym pokoleniu


@courso: nie wiem czy to się uda, każdy chce żyć dobrze tu i teraz. Zresztą dobrym przykładem jest Polska, od niepamiętnych czasów w kryzysie. Ciągłe obiecywanie poprawy, jakieś złudnie obietnice czy to ma sens? W imię czego Ty czy ja mamy teraz cierpieć biedę dla wiecznie przywoływanych przyszłych pokoleń?
  • Odpowiedz
  • 0
@groszek71: no niestety transformacja trwa, pokolenie pionierow nigdy nie zbieralo smietanki kiedy trzeba naprawiac zepsute. Ja widze w tym za to duza szanse dla polski i o tyle ukrainco, ze w naszym kraju odnajda spokojna oaze na ksztalcenie sie i rozwijanie, o ile cebula nie zwyciezy i z ofiary pokolen emigracji, nie staniemy sie oprawca.
  • Odpowiedz
@courso: widzę to tak: przyjmijmy Ukraińców ale np: lekarzy których brakuje, inżynierów , techników ..uczmy się od Niemców. Wartościowi ludzie nie mają narodowości i taką ma na myśli wspomnianą przez ciebie oazę dla nich i z pożytkiem dla nas.
  • Odpowiedz