Wpis z mikrobloga

@marzab: to jest list składowych w PGE, a ty masz mieć 1 "opłatę handlowa" nie wiadomo za co..

W wielu rachunkach za prąd widnieje "opłata handlowa" i wynosi z reguły kilkadziesiąt złotych. To znacznie podnosi koszty, a nie każdy wie, że opłaty można uniknąć. Wiele osób nawet nie wie, że ją płaci.

Dla przykładu, Energa definiuje opłatę handlową jako "opłatę związaną z obróbką danych do wystawienia faktury za zużytą energię elektryczną".
msr99 - @marzab: to jest list składowych w PGE, a ty masz mieć 1 "opłatę handlowa" ni...

źródło: Screenshot 2023-09-28 at 08.43.41

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Tytanowy_Lucjan: dostawca to EON i z tego co mi powiedzieli na czacie to nie maja taryfy urzędowej, twierdza ze ta która mam czyli G11 (na screenie) jest ta właśnie rozumiana jako urzędową
  • Odpowiedz
@marzab: ostatnio podpisywałem umowę z eonem i to samo kminiłem. Wydaję mi się, że 0 pln jest do końca roku, a po odmrożeniu cen przywrócą opłate
  • Odpowiedz
  • 1
@kickli: tak, dostałem informacje z infolinii, oplata handlowa jest do końca roku 0 zł z uwagi na tarcze solidarnościową, od 01.2024 będzie taka jak w umowach chyba ze tarcza solidarnościową zostanie przedłużona :)
  • Odpowiedz