Wpis z mikrobloga

#hotelparadise dobra, pierwszy raz oglądając HP w tym sezonie się poważnie #!$%@?łem, nawet już nie tym że Kukiz (Paweł) okazał się szmatą w wieku 31 lat, a tym jaką hieną jest Sroch.
Dalszą część wypowiedzi to spoiler odnośnie Łucji i jak ktoś nie chce czytać to niech nie czyta. Zdenerwowany wysłałem kilka sms-ów do ludzi którzy mogą coś wiedzieć więcej o hotelu odnośnie Łucji i dostałem dwie odpowiedzi zwrotne "złota dziewczyna,, to grupę nakręcał laluś, a ona działała w trudnych warunkach" a drugi sms "nasrała do basenu i poszła do domu hahaha, a tak na poważnie to luz, są wobec niej już jakieś plany zatem nie martw się - będzie z #!$%@? jechane". Podsumowując wydaje się że nic się nie wydarzy, a Łucja nadal będzie sobą i nadal będzie niezrozumiana przez grupę.
Jesteśmy aktualnie w momencie który dla mnie osobiście z punktu widzenia socjologii i psychologii internetu niezwykle ciekawy - to będzie wielka weryfikacja hotelowych przyjaźni z punktu widzenia IG bo większość przyszła do programu po zasięgi i łatwy mały ale jednak zarobek z IG. Wiadomo że Sroch jest już skazany na lincz nie tylko internetowy bo oczywistym jest że do świata realnego przeniesie się hejt i będzie dotyczył absolutnie wszystkiego od rodziny i znajomych po prywatne mienie. Ludzie nie mają świadomości że ten syf będzie trwał nie tylko do końca emisji, a wręcz nawet kilka lat i wielokrotnie większą siłą. Z tego względu zastanawiam się jak zaczną reagować postronni uczestnicy którzy przy okazji będą ogrywać temat bo od ich zachowania będzie zależało czy nie będą traktowani na równi źle co Sroch. Weźmy pod uwagę taką Karolinę czy Viki - jeśli chciały pójść do programu aby mieć lepsze zasięgi czy współprace to wszystko pójdzie w #!$%@? jeśli będą go popierać lub tłumaczyć jego zachowanie. Uczestnicy płaczą bo mają hejt, ale ludzie - przecież ten hejt przy tym co generuje właśnie Sroch to się właściwie jeszcze nie zaczął, to dopiero przedsmak. Muszą sobie to przekalkulować - bronienie Srocha i zbicie piąteczki na wspólnych imprezach 2-3 razy w roku czy #!$%@? IG i internetowy lincz przykładowo przez kolejne 2-3 lata włącznie z przejściem negatywnych opinii z internetu na świat realny. Niezwykle ciekawe zjawisko a ewidentnie widać że idą w ślady uczestników HP4... Podsumowując im gorzej będzie miała Łucja w programie to oni po programie - karma.
  • 15
  • Odpowiedz
@kipman1: ja jestem w szoku że tak po niej jedzie i nic z tego sobie nie robi . Zero wyciągniętych wniosków . Lucy dla nas już wygrała! A oni są przegrani . Tyle .
  • Odpowiedz
@kipman1: mnie zastanawia w jakim stopniu produkcja ma wpływ na zachowanie uczestników swoją reżyserią, a na ile to ich prawdziwe oblicze. Kilka razy spotkałem się ze stwierdzeniem "bo tak chciała produkcja" bo jak na moje to ...oczywiście jest reżyserowany ten program, ale w większości pod względem technicznym, a co do zyebania samych postaci to już nie chce mi się wierzyć żeby tworzyła poszczególne charaktery jakie doprowadzają nas do czerwoności wkoorwa. Kipman
  • Odpowiedz
@kipman1: z jednej strony człowiek się ucieszył, że Ł. raczej zostanie. Z drugiej, jest mi jej niezmiernie szkoda, że musi mierzyć się z takim traktowaniem, nie tylko przez starą gwardię, czy od początku źle nastawianych nowych uczestników, ale również przez osobę, z którą połączyła jej niezykła bliskość, której można powiedzieć, zaufała.
  • Odpowiedz
@kipman1: To, że większość z nich nie widzi problemu i nie poczuwa się do winy, świadczy, że mają tak obrzydliwy system moralny, że na co dzień zachowują się podobnie. Ciekawa jestem, kiedy dla nich zaczyna się gnębienie. Może dopiero wtedy, gdy dosłownie skopią leżącego? A może, gdy kopią glanami? A może, jeśli przeżyje, to nic się nie stało i jakby gdzieś tam, o co chodzi hejterom?
Te panieneczki nie widzą problemu
  • Odpowiedz
@Kakarot_Z: Jestem w stanie uwierzyć, że produkcja może mieć wpływ, czy nawet "coś nakazać" ale bardziej w sytuacji jakiejś decyzji, którąś ktoś ma podjąć. "Zrób tak, co ci szkodzi... przecież nie masz zdania, albo tak będzie lepiej dla show", ale nie w kwesti nagabywania, nastawiania ludzi przeiwko sobie.
  • Odpowiedz
@mario84pl: no właśnie o tym tu rozprawiam
( ͡° ͜ʖ ͡°) , bo kilka wpisów było takich gdzie uznano że zachowanie uczestników jest ustalone przez działanie ze strony reżyserki
  • Odpowiedz
@Kakarot_Z: To jedyne kto by pasował do takiego sterownia to Kudłaty. Bo on to taka chorągiewka, faktycznie wprowadzający nieco zamieszania dla nowych jak i w starej gwardii. Bo harem Srocha łącznie z Mongolicą, ewidentnie działają wg własnego zrytego charakteru
  • Odpowiedz
  • 7
@Qveen: @Kakarot_Z @mario84pl @heheszka2 pamiętajmy że program nie jest reżyserowany a w interesie produkcji jest aby były dymy i dlatego do programu są brane osoby o różnych profilach psychologicznych, z różnymi wartościami oraz o różnych wrażliwościach. Znam sporo smaczków na temat HP3 i HP4 bo znam osobę która tam pracowała i wiem że produkcja może nastawiać kogoś przeciwko komuś - wystarczy że uczestnik słyszy jakieś podpowiedzi przed i po nagraniu setki
  • Odpowiedz
@mario84pl @Kakarot_Z
Nie wierze, ze produkcja kaze odgrywac role wiedzac, ze np. ta rola zniszczy kogos medialnie. I ze ktos sie na to godzi. Zreszta po gestach, intonacji, reakcjach widac, ze to nie jest gra. Scenariusz jakis jest i produkcja wplywa na wybory, prowokuje dane sytuacje moze nawet sugeruje / nakazuje co zrobic, ale nie tworzy postaci od zera. To sa po prostu zepsuci ludzie, ale mysle ze takich wcale jest niemalo.
  • Odpowiedz
@Dolooress: Napalony Krzyś też dobry. Bierne przyglądanie się bullyingowi jest przyzwoleniem na to i jest tak samo winien, jak prowodyrzy. Stary, a głupi. Fajnie, że przyszedł pokazać, że trener personalny to nie zawsze jest tępy koks, a udowodnił, że i owszem.
  • Odpowiedz
@czerwonolica: o to mi właśnie chodziło, jakaś sugestia, czy tak jak kipman napisał, lekkie nagabnięcie, na jakąś osobę/sytuacje. Ale stworzenie takiej ekipy przeciwko jednej osobie, nie jest raczej prawdopodobne.
  • Odpowiedz
@kipman1: @czerwonolica @mario84pl
No i to chciałem usłyszeć. Więc nie dziwię się że produkcja nie stopuje niektórych zachowań, choćby ze względu na wskaźnik oglądalności, i niekiedy pomaga by program był w tendencji zwyżkowej pod tym względem. Co do nakręcania to coś w tym jest, pamiętam te powroty, i kilka bardziej komicznych np: to jak chomik hp4 wrócił niczym Rambo, i krótko po powrocie zaliczył drzwi obrotowe i ponowny out, albo Krzysiu
  • Odpowiedz