Wpis z mikrobloga

@Moryc_Jajko: też uważam że to tak nie powinno być, przecież jak ktoś nie chce takiego dziecka to do 12 tygodnia może je oddać do okna życia. Jakaś dziwna to Polska, nie słyszałem żeby ktokolwiek w innych krajach na swiecie pozwalał na zabijanie urodzonych dzieci.
  • Odpowiedz
@Moryc_Jajko: uff, to już wszystko rozumiem. Pomyliłeś zabijanie dzieci z usunięciem embrionu (nawet nie płodu, bo embrion staje sie płodem dopiero po 11-12 tygodniu). Na szczęście w tym okresie taki embrion nie ma jeszcze żadnych narządów, mózgu, systemu nerwowego, więc nic nie czuje. Dobrze że wyjaśniliśmy sprawę :)
  • Odpowiedz
@Moryc_Jajko: Tak już zupełnie na serio to raczej kwestia bioetyczna. Ogolnie pytanie czy uznajemy embrion za człowieka? Co świadczy o człowieczeństwie? Czy zbitka komórek, bo tym właściwie jest embrion w bardzo wczesnym stadium jest już człowiekiem? Tak jak pisałem wcześniej, nie ma narządów, nie ma mózgu, nie ma systemu nerwowego, nie ma możliwości przeżycia poza ciałem matki. Mało tego w tym okresie bardzo czesto dochodzi do poronień, co nie jest uznawane
  • Odpowiedz
  • 4
@ChempyTuj Jest człowiekiem (homo sapiens) we wczesnym stadium rozwoju. Kolejnymi jest ten płód noworodek okresy dojrzewania itd

Lewacy ze schizofrenią chcą wymusić kruczek prawny na legalne pozbawianie życia.
  • Odpowiedz
Lewacy ze schizofrenią chcą wymusić kruczek prawny na legalne pozbawianie życia.


@Moryc_Jajko Rzeczowa rozmowa na poziomie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

O tym że płód staje sie człowiekiem możemy mówić po 6 miesiącu ciąży. W 12 tygodniu jest to embrion który w żaden sposób nie ma cech człowieka. Tutaj nawet nie ma pola dyskusji. Możemy mówić o nauce albo o światopoglądzie, ale to są 2 różne rzeczy.

Swoją drogą
  • Odpowiedz