Wpis z mikrobloga

Nie tak dawno marzył mi się Canon EOS R6 i super! Mam go, kupiony na promce za 6500. No tylko teraz problem oczywiście ze szkłami bo są w ciul drogie, szczególnie L-ki. Oczywiście adapter jest rozwiązaniem ale... No właśnie jego dostępność, której tak naprawdę nie ma. ( ͡° ʖ̯ ͡°) przynajmniej tego oryginalnego od Canona. Mam też w posiadaniu Canona EOS RP z oryginalnym adapterem ale myślałem żeby najlepiej z obu aparatów móc korzystać jednocześnie w trakcie imprez.

Używa ktoś z was ewetualnie z zamienników adapterów EF-EOS R i jest w stanie się wypowiedzieć?
#canon #fotografia
  • 11
@barto142: zmaściłem sprawę że nie kupiłem parę miesięcy temu jak chodziły i po 300zł. Teraz tylko druga ręka pozostaje czatować na jakichś facebookowych grupkach. Zamienniki szczególnie do cięższych obiektywów są... w opiniach no niskiej jakości ¯\(ツ)/¯
@cohontes: Obawiam się, że nie ma na co czekać. Canon pogrywa sobie tak, żeby najlepiej przymusić do kupowania obiektywów pod RF.

@puexam No właśnie widziałem takie opinie. Widziałem też takie, że przy adapterach np Meike potrafią się flary pojawić
@barto142: tak pogrywa, że za granicą jest tego pełno? Pełno w USA, Pełno w Japonii, nawet u naszych sąsiadów w Niemczech jest tego pełno. Ja się właśnie dogadałęm z kolegą, który niedługo wraca by mi kupił. 109 euro i z głowy.
@cohontes: @barto142
Sprawdziłem 3 sklepy i Amazona w Niemczech i szukałem też w Holandii, Czechach, Francji, Skandynawii i Belgi. Nie znalazłem nigdzie niestety (może sytuacja się bardzo popsuła z dostępnością). Tzn. są, można dodać do koszyka itd. tylko przewidywany czas dostawy to zawsze 1-2 miesięcy.
Nawet ABfoto wyprzedało te adaptery, a narzucili sporą marżę, bo sprzedawali za 1600 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@diarrhoea: W saturnie i media markt niemieckim były ponad tydzieć. ABfoto to cyrk, jakby było partnerem canona to dostaliby na ryj takie akcje. Na oficjjanym sklepie canona był też adapter dostępny przez parę godzin. W cenie 499 prosto od Canona. Wystarczyło powiadomienie mieć. Ja w ten sposób kupiłem 2. Jeden właśnie z Niemiec MM, drugi prosto z Canon Polska.