Wpis z mikrobloga

Moja prawda futbolu jest taka.

Wszystko w Reprezentacji zaczęło psuć się po zwolnieniu trenera Jurka Brzęczka. Wtedy wszyscy staliście murem za drużyną i kapitanem Lewandowskim milczącym 10 sekund podczas udzielania wywiadu dla telewizji. Wujas miał wyniki i wykonał postawiony przed nim cel jakim był awans do finałów ME. Fakt, przegrywał z czołowymi zespołami w Europie (jak wszyscy selekcjonerzy nominowani po nim), ale też urywał punkty Włochom i Portugali w Lidze Narodów (co ciekawe to były mecze bez Lewusa w składzie). Styl jaki był, taki był - ale patrząc na to co prezentujemy teraz wydaje się że było nie najgorzej. Tak czy owak większych wpadek nie było. Szczerzę dziś życzę Albanii zwycięstwa, a Polscy piłkarzyki niech pooglądają sobie Euro 24 w domkach.

#mecz #reprezentacja #prawdafutbolu
Tymczas0wy - Moja prawda futbolu jest taka.

Wszystko w Reprezentacji zaczęło psuć si...

źródło: wujaaaa

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@Tymczas0wy: Kiedyś mówiłem w gronie znajomych że Wuja to był nasz poziom reprezentacji i żaden zagraniczny za grube miliony nam nie potrzebny, ale wyniki nie były złe ale robuś był oburzony że jego trenerem jest wfista ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Tymczas0wy: moim zdaniem wszystko zaczęło się psuć od odejścia Nawałki i zatrudnienia Wuja.
Brzęczek to była defensywna wersja Nawałki.
O ile Nawałka stawiał na kompromis między owezywą a dewenzywą, tak wuja przestawił wajchę na autobus i skończyło się granie.

Nawałka popełnił błąd uwierzenia w oklepane postacie, zaniechał poszukiwania nowych twarzy i może też trochę się
  • Odpowiedz
@Tymczas0wy Kibic w Polsce oczekuje:
- przyzwoitego stylu (bez murowania bramki i skrajnej defensywki).
- #!$%@? slabszych,
- przegrania ale postawienia się silniejszymi.
Wuja niespelnial pierwszego kryterium to poleciał.

I szczerze mówiąc żaden chyba selekcjoner od czasów nawalki w swoim prime tego nam nie dowiózł w ostatnich latach.
  • Odpowiedz
@MamMalegoSiurka: Brzęczek miał trochę pecha, bo chciał murować środek a robić akcje głównie przez dynamicznych skrzydłowych/bocznych obrońców. Kurczowo trzymał się tego pomysłu mimo, że Reca/Rybus/ Kuba nigdy nie byli zdrowi. Do tego rozjechał mu się Piątek jako przeciwaga do Lewego i napastnik pasujący do jego pomysłu.
  • Odpowiedz