Wpis z mikrobloga

#rezerwa #wojsko
Siema Mirki, jak często powołują rezerwę pasywna na ćwiczenia w rzeczywistości? Mam szeregowego i myśle czy nie zrobić sobie kaprala jak już jestem po przysiędze, ale wiem ze zmienia się okres do jakiego wieku mogą mnie powoływać. Nie zwieszają wtedy tez częstotliwości wezwań jak mam większy stopień? Nie ukrywam, ze raz na nwm 10 lat to jest spoko, ale np co roku, 2 to już upierdliwe i lipa.
  • 6
  • Odpowiedz
@Kartonom: Kolego, jeśli nie rozważasz kariery w wojsku na całe życie (skoro masz stopień, to coś już miałeś wspólnego z wojem, więc wiesz czy cię to kręci) to raczej bym się nie pchał na kaprala. Ja po przejściu do pasywnej rezerwy i otrzymaniu przydziału mobilizacyjnego dostałem powołanie na ćwiczenia idealnie w następny termin zaplanowanych ćwiczeń w JW. Ale co osoba to inny przypadek, bo większość z moich towarzyszy na ćwiczeniach było
  • Odpowiedz
@Kartonom Wyjechaliśmy na poligon jakieś 200km na 2 tygodnie, skoszarowani od wejścia na jednostkę pierwszego dnia poprzez cudne zimne noce w namiotach aż do ostatniego dnia (powrotu na bazę) równo o 15:00. Pierwszy raz byłem, ale jak wychodziliśmy z JW, to zawodowi mówili nam ,,do zobaczenia'' XD
  • Odpowiedz