Wpis z mikrobloga

#blackpill #aseksualizm #przegryw #przemyslenia

Mam wrażenie że Wiele osób na Wykopie nie rozumie różnicy pomiędzy Aseksualizem i Aromantycznem bo wiele osób tutaj (przynajmniej z tego co zauważyłem) myśli że jak się jest Aseksualny to nie ma się ochoty na dziewczyny/związki ale to nie prawda bo

Aseksualizm= Nie masz ochoty na seks i inne czynności seksualne (co nie oznacza że nie możesz ich nadal robić)

Aromantyzm= Nie masz ochoty na związki a romantyczne rzeczy się nie interesują (co nie również nie oznacza że nie będziesz chciał np: być w Aromantycznym związku)

więc jak widzicie to co wiele osób uważa za "aseksualizm" tak naprawdę jest Aromantycznem macie to na uwadze następnym razem

Btw z racji tego że sam jestem osobą aseksualna i Aromantyczna możecie zadawać mi więcej pytaj o te dwa spektra (tak to są Spektra) nie obiecuję że odpowiem na wszystkie ale się postaram
  • 30
@500minus trudno powiedzieć według mnie możesz mieć rację spytałem się równie chatGPT o ten temat i on też powiedział że "trudno powiedzieć" z ciekawości ty też jesteś Aseksualny lub Aromantyczny (lub obydwoma) czy też interesujesz się tematem? bo zawsze widzę że zazwyczaj odpisujesz mi na wpis kiedy piszę właśnie o tym
@500minus Nie nigdy nie czułem takiej potrzeby żeby być w takiej aczkolwiek wydaje mi się że raz w życiu się zakochałem kilkanaście lat temu Brzmi to dziwnie ale trzeba pamiętać że Aromantycznym tak samo jak Aseksualizm to spektrum to znaczy że ktoś kto jest Aromantyczny może odczuwać od zerowego do małego poziomu romantyzmu Ja najprawdopodobniej moge odczuwać to ale w bardzo małym stopniu to było moje pierwsze i jedyne zakochanie w życiu
@power-weak: Jeszcze mam takie pytanie. czy czujesz się pozbawiony motywatora do podejmowania działań celem poprawy twojej sytuacji życiowej, nabywania nowych doświadczeń i osiągnięć, czy bardziej czujesz się wolny patrząc na innych ludzi, postrzegając ich seksualność bardziej jako dystrakcję na drodze do celu, a inne motywatory działają u ciebie intensywniej?
@500minus Oj stary ale pytanie teraz zadałeś( ͡° ͜ʖ ͡°)

Generalnie to Chyba bardziej czuję się wolny od innych ludzi prawię wszystko co robię robię dla ciebie siebie lub dla moich bliskich (rodzina znajomi) nigdy nie rozumiem jak można cierpiąc motywację żeby zdobyć dziewczyny czy Chłopaka Czuję się po prostu wolny bo zamiast skupiać się na relacjach z kobietami czy też chłopaki i też o tym mitycznym sekse
@500minus No właśnie Jak to u was wygląda czy osoby heterosekulanie naprawdę czują taką wielką potrzebę bycia w związku i seksu czy tylko mi się tak wydaje przez wykopa? bo nigdy nie rozumiem jak ktoś kto jest no po prostu brzydki zamiast na siłę próbować znaleźć relacje z kobietą to niech sobie po prostu odpuści i tyle Nigdy nie rozumiem czemu to niby takie trudnie j nie mam pojęcia czy takie jest
@power-weak: Potrzeba relacji romantyczno-seksualnej jest inherentna, jest czymś przyrodzonym i niezmiennym. W naturze ma pełnić dwie funkcje - przedłużenia gatunku i motywatora do podejmowania działań. Tak, osoby heteroseksualne czują zawsze brak czegoś gdy nie są w takiej relacji. Dla ludzi heteroseksualnych jest to bardzo często podstawowy motywator, żołnierze zostają żołnierzami właśnie po to aby mieć dostęp do takich relacji, a nie po to aby ginąć na wojnie. Odpuścić się zwyczajnie nie
@500minus 1: dzięki za obserwacje 2: #!$%@? Mac to wy tak macie XD szczerze to teraz sobie uświadomiłem że bycie Aromantycznym i Aseksualny to życie na tak zwanym "easy mode" (według mnie) teraz przynajmniej rozumiem czemu Blackpill jest brutalny dla wielu osób dla mnie Blackpill to jest mniej więcej prawda i powód do "beki" ale dla was chyba to naprawdę musi boleć

No właśnie jeśli mogę się spytać dla ciebie Blackpill jest
@power-weak: Świat naturalny jest brutalny, ale dużo gorsze są próby sprzeciwiania się naturalnemu porządkowi i walki z nim. Na przykład sterydy w sporcie, inwazyjne operacje plastyczne, operacje zmiany płci, albo terapie zmiany orientacji seksualnej i inne rodzaje prania mózgu. Ze światem naturalnym jest łatwiej się pogodzić niż z degeneracjami które wymyślają ludzie aby wyjść na swoje pomimo odgórnie ustalonej pozycji w porządku naturalnym.