Wpis z mikrobloga

Fachowcy położyli płytki i fugi, jednak kolor tych fug powinien być mniej więcej taki jak na płytce. Wyszły jasne i twierdzą, że wystarczy przetrzeć wodą z octem i powinno zejść (zakładam, że brud). Mają rację? Widziałem też na fb jakieś specyfiki do czyszczenia fug, ten nawe jest polecany: https://www.facebook.com/LaboratoriumPaniDomu/videos/728389038182815/ ale akurat jutro mam czas i wtedy wolałym ogarnąć temat. Jakieś porady? Jest szansa, że to to fuga zmieniła kolor na skutek zbyt szybkiego fugowania (gdy klej z płytek jeszcze nie wysechł) i "po ptokach"?

#lazienka #pytanie #remont #remontmieszkania #pytaniedoeskperta #glazurnictwo #plytki #remontujzwykopem
becvvv - Fachowcy położyli płytki i fugi, jednak kolor tych fug powinien być mniej wi...

źródło: 371859551_164458056679395_5055691777386012245_n

Pobierz
  • 13
  • 0
@Smarek37: i jeśli się odbarwiła, to będzie taka jasna? Ona była dobierana pod kolor.. Czyli spróbować wyczyścić to wodą z octem w proporcji 1:1 i jeśli nie zejdzie, to znaczy, że się odbarwiło?
@becvvv: wątpię byś zmienił jej kolor octem. Osobiście z doświadczenia powiem ci tak, a mam spore w tej branży. Jeżeli fuga jest jednolicie za jasna, to albo było za dużo wody i za rzadka poszła, albo zareagowała z płytkami. Jeżeli odbarwiona jest niesymetrycznie, to zareagowała z klejem. Możesz ewentualnie próbować jeszcze z jakimś renowatorem do fug zmienić kolor.
  • 0
@Smarek37: jeszcze tego w ogóle nie czyściłem (nawet wodą), tak że modlę się, że to jednak jest brudne. Chociaż znająć tych fachowców, to zrąbali temat po całości.. Szef tej "firmy" mi obiecał pracowników z 30 letnim doświadczeniem, po czym tak położyli płytki, że były głuche w środku.. Skuwali całą łazienkę i kładli na nowo na swój koszt..

@mkorsov: ale z samą wodą?
  • 0
@Smarek37:
Łazienka podłoga: Sopro Saphir antracyt (66)
Łazienka ściana: PCI Topaz
Kuchnia fartuch: Ceresit silver 04

problem jest tylko z "łazienka podłoga"
@becvvv: nie no sopro najlepsze fugi. No masz zupełnie inny kolor niż powinien wyjść. Renowator Mapei 113-114 do tych płytek. Ocet tu nie pomoże, ale próbuj, krzywdy im nie zrobisz.
  • 0
Renowator Mapei 113-114


@Smarek37: tylko rozumiem, że to tak jakby nakłada kolor na istniejącą fugę, tak? Tyle się najeździłem, żeby dobrać kolor do płytki a i tak będę ją zamalowywać.. No i w sumie jeśli ona jest jasna, to ciekawe jak to wyjdzie. Tak czy siak dzięki, uspokoiłeś mnie trochę, bo od tego ciśnienia nie mogę spać
@becvvv: umyj to normalnie octem 100% nie rocienczaj go, to normalne, ze fugi moga zlapac pyl, moje czarne fugi w lazience byly siwe po remoncie, bo zebraly brud, teraz sa czarne po umyciu octem ;]
  • 0
@Miszcz_Joda: Po umyciu 1:1 woda + ocet w niektórych miejscach jest nieco lepiej, ale w innych nadal kaszana. Na zdjęciu poniżej widać, że na dole jest już ciemniej, ale w wielu miejscach nadal jasno. Być może zmyłem po prostu leżący kurz, a przebarwienie czy cokolwiek innego jest nadal. Dzisiaj spróbowałem jeszcze z jakimś specyfikiem HG czyste fug i szorowaniem szczotką z twardym włosiem, ale chyba po prostu w niektórych miejscach zdarłem
becvvv - @Miszcz_Joda: Po umyciu 1:1 woda + ocet w niektórych miejscach jest nieco le...

źródło: 368608659_272701018879174_6676135488394833726_n

Pobierz
@becvvv: spoko, daj oryginał sopro wtedy jak najbardziej. Po tym co teraz napisałeś odnośnie ciemnej barwy pod spodem to już jestem pewny, że za dużo wody dodali do fugi