Wpis z mikrobloga

Hej Mirki czy używa ktoś z Was czytnika pocketbook Era? Zamówiłem ten i PW5 i nie wiem który wybrać. Era trochę droższa, ale klawisze to byłaby fajna sprawa. Aktualnie używam PW3 i z tego co słyszałem pocketbooki mają gorszy ekran niż Kindle, choć ponoć jest taki sam. Jakie macie opinie?
#ebook #czytniki #ebooki #kindle
  • 5
  • Odpowiedz
@helpless: Jak zamówiłeś obydwa, to sam porównasz. Ja robię test w ciemno, to znaczy zakrywam dwa czytniki tak, żeby było widać tylko ekran (ten sam e-book, ta sama czcionka) i proszę kogoś z domowników o opisanie wrażeń (kontrast, wyrazistość tekstu). Możesz kogoś poprosić, aby to samo dla Ciebie zrobił. Era ma trochę większą funkcjonalność, choćby dzięki klawiszom jest wygodniejsza. Paperwhite 5 ma zaś bardzo szybki ekran (chyba wciąż najszybszy na rynku).
  • Odpowiedz
@helpless: Mam pocketbooki u siebie w domu i pw. Kindle wypada praktycznie lepij za każdym razem i każdy ma takie odczucie. PB są wolne, mają gorsze oprograrmowanie, 'więcej myślą' są bardziej problematyczne bo coś tam wołają albo coś trzeba zrobić.

Jeśli nie masz zamiaru używać Legimi bo to praktycznie jedyny plus na rzecz PB to ja bym wybrał PW5
  • Odpowiedz