Wpis z mikrobloga

#amd #rx6700xt #pcmasterrace
Składałem znajomemu komputer, wybór padł na 5800x, 32 GB Goodram 3600 MHz CL18, CoolerMaster MWE 750 Gold v2, Sapphire RX 6700 XT, KC3000 2 TB, więc config dość fajny i na dobrych podzespołach, lecz niestety od początku są problemy. Na 99% z kartą graficzną, gdyż na moim komputerze udało się odtworzyć część problemów. System Windows 11.

Stąd mam pytanie do posiadaczy RX 6700 XT. Czy macie problemy z tą kartą? Występują dziwne flickeringi, czasami obraz skacze, w GTA V są takie "przebłyski", Ogólnie co chwilę coś. Czy ktoś też doświadczył takich problemów? Sprawdziany na dwóch egzemplarzach i na obydwu występują wyżej opisane problemy.
  • 18
@micq: Osobiście mam podobną konfiguracje z tym że 64gb tylko crucial balistix i rx6600 i miałem podobnie, problemem był profil XMP pamięci, przełączyłem na drugi i działa normalnie, jak dam znowu drugi profil to obraz mignie i myszka jak by się przycieła.
Miałem też na innej konfiguracji też podobnie tylko tam to nawet jak komputer miał tylko pulpit to się tak robiło i tam też wina pamięci była (o ile pamiętam
@micq: miałem przez jakiś czas, w zależności od wersji sterowników bywały różne przypadłości, jak nie miganie obrazu przy połączeniu dwóch monitorów 144 oraz 60 hz to crashowanie sterownika. Był również dłuższy okres kiedy karta działała bardzo dobrze bez żadnych przygód ale finalnie sprzedałem bo potrafiła mi wywalić sterownik nawet kilkukrotnie w ciągu godziny i to było już za dużo na moje nerwy, natomiast nowy właściciel się nie skarżył także chyba zadowolony
via Wykop
  • 0
@reca: testowaliśmy też na Ryzenie 2700 (takiego proca ja mam) i na g.skill aegis 3000 MHz C16 i z tego, co pamiętam, to profil xmp też wylaczalismy i też były te glitche, ale spróbujemy raz jeszcze od ten strony to ugryźć
Najwyżej taktowanie się ręcznie ustawi, ewentualnie zareklamuje ramy
Na starym GTX 970 było git xd

@kubek06 ciekawy case, a jaka masz konfigurację? Co ciekawe włożyliśmy kartę do configu z Windows
@micq: ja profilu nie wyłączałem, w uefi mam 2 profile do wyboru (płyta z chipsetem X470) i na pierwszym działam bo drugi niestety takie kwiatki tworzy.
@micq: u mnie chodziło z ryzenem 5 5600 i 16gb ballistixów 3600mhz cl16 i na starym gtxie również wszystko chodziło git, zero problemów z obsługą różnych ekranów, pod intelem nie testowałem oraz nie sprawdziałem tej opcji z xmp bo w sumie nigdzie wyczytałem nic na ten temat, widziałem trochę skarg innych użytkowników na to migotanie ale nigdzie nie było odpowiedzi. Używałem zarówno pod windowsem 10 i 11. Finalnie uważam że wymiana
via Wykop
  • 0
@kubek06: np. Migotanie w operze udało się ogarnąć wyłączając mpo wg instrukcji znalezionej na stronie NVIDII xD https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-updating-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps
Bo też był case, że opera swirowala

@L3gion naprawdę xD

@NPC2137 spróbujemy na W10, bo to też mi przyszło przez myśl, ale kurde, to bardzo bliźniacze systemy. Kiedyś miałem RX 570 i W11 i nie miałem problemów xD

Ale no, słaba akcja
Dzięki za odpowiedzi, będziemy kminić, jak coś się uda ogarnąć, to
via Wykop
  • 0
@NPC2137: Dokładnie tak i to nie raz, format też poleciał
ogólnie komp nowiutki, dyski nowe, DDU kilka razy w użyciu w celu przetestowania starszej wersji sterownika i niestety na starszych też były problemy :/