Wpis z mikrobloga

#wizzair #dron
Mirki/Mirabelki przewoził z Was ktoś ostatnio drona na pokładzie Wizza Air, są z tym jakieś problemy ? Lecę do Chorwacji i fajnie by było zapakować DJI FPV ze Sobą, a zdania w tym temacie podzielone w internetach
Oficjalny komunikat przewoźnika jest taki, ze nie można ani do rejestrowanego ani do podręcznego
" Czy mogę zabrać ze sobą drona/ hoverboard? - “Nie, niestety, ze względów bezpieczeństwa nie wolno zabierać takich urządzeń ani na pokład, ani przewozić ich w bagażu rejestrowanym.” "
  • 4
@kodzak92 dron to dron. A przepisy o akumulatorach się zmieniły ostatnio? Jak leciałem z dronem kiedyś to było tylko, że do 160Wh w akumulatorach można mieć na pokładzie (100 bez słowa, do 160 na zgłoszenie). Do rejestrowanego akumulatorów nie wolno.
  • 0
@pietryna123 na stronie https://megadron.pl/pl/blog/jak-transportowac-drona-w-samolocie-1537285507.html jest info od supportu Wizz Air
"Linia lotnicza Wizzair 9 stycznie 2023 roku poinformowała na swoim Twitterze, że przewóz dronów jest niedozwolony. Taką informację znajdujemy również na ich stronie internetowej Czy mogę zabrać ze sobą drona/ hoverboard? - “Nie, niestety, ze względów bezpieczeństwa nie wolno zabierać takich urządzeń ani na pokład, ani przewozić ich w bagażu rejestrowanym.” Takie informacje uzyskaliśmy również na czacie."

Ale jak czytam to nikt
@kodzak92: To jest jedyne "logiczne" info jakie znalazłem - https://twitter.com/wizzair/status/1184431456430505986
Owa logika wygląda tak - kupujesz drona z certyfikatem C-ileś, który z założenia powinien być bezpieczny i jest to potwierdzone przez instytucję z EU, pakujesz śmigła do bagażu rejestrowanego, bo mają ostre krawędzie i to może być przedmiot niebezpieczny, aku wyjmujesz, ładujesz na 50% (co przy okazji można pokazać w razie kontroli, bo są diodki) i chowasz do odpowiedniej torby. I
I jak? Finalnie wziąłeś drona? Bo lecę do Hiszpanii i zastanawiam się czy brać do plecaka. Ostatnio brałem na Islandię i nie robili problemów w maju