Wpis z mikrobloga

Hej! Od 10 lat pracuję jako programista, ale przed studiami byłem w technikum elektronicznym. Ostatnio spodobała mi się tematyka instalacji elektrycznych. Chciałbym pójść na jakieś szkolenia i mieć uprawnienia do takich rzeczy. Mogą być nawet online bo jakieś tam pojęcie mam głównie po elektronice więc bardziej teoretyczne niż praktyczne, ale nie na tyle aby znać wszystkie wymagania, przepisy itd.. Co polecacie jako szkolenie i egzaminy aby czegoś się nauczyć i legalnie grzebać przy instalacji?

#elektryka
  • 5
  • Odpowiedz
@dad1111: Cześć, aby móc podejść do egzaminu kwalifikacyjnego (tzw. SEP G1) należy posiadać dokument potwierdzający wiedzę i doświadczenie. Dokumenty te reguluje rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 1 lipca 2022 r. Jeśli na świadectwie z technikum znajdują się przedmioty związane z eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci nie powinno być problemu. Możesz podesłać do nas na maila skan z przedmiotami poprosimy komisję o weryfikację. Opcjonalnie honorowane jest też zaświadczenie od pracodawcy,
  • Odpowiedz